Xiaomi Dünyanın En Büyük Üçüncü Akıllı Telefon Üreticisi Oldu

Xiaomi Dünyanın En Büyük Üçüncü Akıllı Telefon Üreticisi Oldu

Çin merkezli ünlü akıllı telefon üreticisi Xiaomi, üçüncü çeyrek sayışlarıyla birlikte Dünya'nın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi olmayı başardı. 

Xiaomi'nin yükselişine 2014 yılı ile başladığını daha önce sizlerle paylaşmıştık. Özellikle 2. çevrek ile birlikte Apple ve Samsung gibi devlere kafa tutmuş, Çin ve Hindistan gibi pazarlarda liderliği ele geçirmişti. 2. çevrek içerisinde 15 milyon adet satış yapan firma, devam eden çeyrekte satışlarını 19 milyona çıkarmış durumda. Böylece yüzde 30'luk artış sağlayan akıllı telefon üreticisi, bir anda LG ve Lenovo gibi dünya devlerini geride bırakarak üçüncülük koltuğuna oturmayı başarmış görünüyor.

Şu an hedefleri olan 60 milyon satış rakamına rahatlıkla ulaşabilecek gibi görünen Xiaomi, yeni pazarlar arayışına da hızla devam ediyor. İlerleyen dönemde Brezilya pazarına girmeyi planlayan firma, Apple ve Samsung'un çok güçlü olduğu Amerika ve Avrupa pazarlarına da ulaşabilmesi durumunda, Apple'ın yıllık 150 milyonluk satış rakamına ulaşması içten bile deği. 

Bu durum 2. sırada yer alan Apple'ı korkutuyor mu bilemiyoruz, ama bir gerçek var ki Xiaomi yükselişine devam edecek gibi görünüyor. 

Watch Dogs'ın Yeni PC Güncellemesi ve Performans Değişiklikleri Açıklandı

YORUMLAR