Xiaomi, Hindistan'da 2 Günde 1 Milyon Akıllı Telefon Sattı!

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, Flipkart ve Amazon perakendecileri tarafından gerçekleştirilen Hindistan'daki çevrimiçi şenlikler sırasında 48 saat içinde 1 milyondan fazla akıllı telefonu satmayı başardı.

Xiaomi tarafından yapılan açıklamada, şirketin her geçen gün daha da büyüdüğü ve kullanıcıların Xiaomi ürünlerinden memnun olduğu belirtildi. Ayrıca şirket sözlerine “ Bu başarı, bizim için bir ilki temsil ediyor. Bu sebepten dolayı da Xiaomi, Hindistan ve Hintli müşterilerimiz için önemli bir kilometre taşı" şeklinde devam etti.

5 gün sürecek teknoloji şenliğinin ilk 2 gününde büyük bir başarıya imza atan Xiaomi, bir dakika içerisinde ortalama 300 akıllı telefon satışı gerçekleştirdi. Ayrıca Çinli şirket bu satış rakamıyla adını büyük üreticilerin arasına sokmayı başardı.

Amazon perakendecisi pek çok modelde satış gerçekleştirirken, Flipkart tarafında ise, en çok Redmi Note 4 satıldığı ifade edildi. Satın alımlarda perakendecilerin yaptığı kampanyalar ve kullanıcılarla yapılan anlaşmalar dikkat çekerken, bu satışlardan en çok kar eden her halükarda Xiaomi şirketi.

Tüm bunlara ek olarak, şenliğin en çok satılan telefon markası açık ara farkla Xiaomi olduğunu da belirteyim.

YORUMLAR