Xiaomi Mi 8, Ekranda Parmak İzi ile Geliyor

Son zamanların popüler telefon üreticilerinden Xiaomi'nin yeni modeli hakkında bilgiler sızdırılmaya başladı. Şirketin 8. yılına özel olarak geleceği düşünülen Mi 8'in çentikli tasarıma ve ekranda parmak izi sensörüne sahip olacağı iddia ediliyor.

Çinli bir kaynak tarafından paylaşılan videoda Xiaomi Mi 8 olduğu söylenen telefonun ekranda parmak izine sahip olduğu görülüyor. Pek çok şirketin hedefinde olan ekranda parmak izini henüz net bir şekilde görmek mümkün olmadı. Yalnızca Vivo'nun X20 Plus isimli cihazında yer alan ve bu sayede kullanıcıları meraklandıran bu yeniliği Xiaomi'nin yapması, şirketin popüleritesini arttıracaktır.

Üç saniyelik videoda olabildiğince kırpılmış olarak yayınlanan bu özelliğin dikkat çektiğini belirtmek gerekiyor. Telefonda herhangi bir fiziksel parmak izi sensörünün olmaması tasarım açısından olumlu karşılanıyor. Örneğin telefonda parmak izi sensörüne yer bulamayan Apple'ın iPhone X'da yalnızca yüz kilidi sistemine yer verdiğini unutmamak gerekiyor.

Xiaomi Mi 7'ye Ne Oldu?

Geçtiğimiz sene Xiaomi Mi 6'nın lansmanını yapan şirketin sıradaki cihazı Mi 7 olmalı diye düşünüyor olabilirsiniz. Ancak gelen bilgilere göre şirket, Mi 7 yerine direkt Mi 8'e atlamış durumda. Bunun sebebi olarak da Xiaomi'nin kuruluşunun sekinci yılı olması gösteriliyor. Yani sekizinci yıla özel Mi 8'i tanıtmayı planlayan Çinli üreticinin tekrardan Mi 7'ye dönmeyeceği düşünülüyor.

Son olarak 23 Mayıs tarihinde kullanıcılarla buluşacak olan Mi 8 hakkında tüm resmi detaylara önümüzdeki hafta ulaşacağız. Bu süreç içerisinde yeni bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmayı ihmal etmeyeceğiz, takipte kalın.