Xiaomi Mi 8, Sadece 18 Günde Satış Rekoru Kırdı

Çinli üretici Xiaomi'nin en güncel amiral gemisi modeli olan Mi 8 kendi ailesinde satış rekoru kırmayı başardı. Yalnızca 18 günlük süreç içerisinde 1 milyondan fazla sattığı dile getirilen Mi 8'in, OnePlus 6'nın 22 günlük satış başarısını da geçtiği ortaya çıktı.

Yaklaşık bir ay önce Çin'in parlayan teknoloji üreticisi Xiaomi tarafından duyurulan ve pek çok kullanıcının ilgi odağı haline gelen Mi 8, satış rakamlarıyla da başarısını kanıtladı. Pekin merkezli şirketin kutlama havasına girmesini sağlayan cihaz hakkında şirketin sözcüsü Donovan Sung açıklama yaptı. Sung, bu başarının tesadüf olmadığını ve Mi 8'den memnun olduklarını dile getirdi.

Tanıtıldığı günden itibaren iPhone X'a benzerliğiyle dikkat çeken Mi 8'in yine de olumsuz yorumlara maruz kalmadığını belirtmek gerekiyor. Özellikle anavatanı Çin'de kullanıcıların bir hayli beğenisini toplayan cihazın 1 milyonu aşkın satış rakamındaki en önemli unsurun, fiyat - performans konusunda isteneni vermesi olduğu düşünülüyor.

Son olarak Xiaomi Mi 8 ailesi üç farklı model ile tanıtılmıştı. Bunlardan düşük versiyon olan Mi 8 SE 281 dolar civarındayken normal Mi 8'in ise 421 dolar olduğunu belirtmek gerekiyor. Üst düzey Mi 8 Explorer Edition'ın fiyat etiketinin de 577 dolar seviyesinde olması, bu üç modelin satış rakamlarını doğrudan etkiliyor.

Peki ya sizce Xiaomi Mi 8 bu satış başarısını hak etti mi? Görüşlerinizi bizimle paylaşın!

YORUMLAR