Xiaomi Mi 8 Screen Fingerprint Edition ve Mi 8 Youth Edition Özellikleri ve Fiyatı

Yakın zamanda Türkiye’ye giriş yapan Çinli üretici Xiaomi, Mi 8 ailesini genişletiyor. Mi 8 serisinin yeni üyeleri Mi 8 Screen Fingerprint Edition ve Mi 8 Youth Edition’ın özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi haberimizde.

Xiaomi Mi 8 Screen Fingerprint Edition Özellikleri:

Geçtiğimiz günlerde “Mi Store” adıyla Türkiye’de ilk mağazalarını açan Çinli teknoloji devi Xiaomi, Mi 8 ailesini iki yeni üye kattı. Mi 8 Explorer Edition’ın transparan arka yüzünü taşıyan, standart Mi 8’den tasarımsal olarak çok da ayrılmayan Mi 8 Screen Fingerprint, kalbinde Snapdragon 845 çipini taşıyor. 6GB ve 8GB bellek seçenekleri, 128GB depolama alanı ile gelen telefon, çentikli OLED ekrana sahip. Arka yüzünde iki adet 12 megapiksel kamera taşıyan modelde Xiaomi Mi 8’de olduğu gibi kızılötesi yüz kilidi açma teknolojisi bulunuyor.

Xiaomi Mi 8 Screen Fingerprint Edition Fiyatları:

Çift frekanslı GPS’e sahip olan, ekrana gömülü parmak izi teknolojisini destekleyen Xiaomi Mi 8 Screen Fingerprint Edition'ın başlangıç fiyatı yaklaşık 467$. 6GB 128GB model için geçerli olan bu fiyat, 8GB 128GB model seçildiğinde 525$’a yükseliyor.

Xiaomi Mi 8 Youth Edition Özellikleri:

Diğer model olan Mi 8 Youth Edition, teknik özellik olarak uygun fiyatlı Mi 8’e yakın. 12MP + 5MP çift arka kameraya sahip olan telefonun selfie fotoğraf çekmeyi seven kullanıcılara hitap ettiğini söylemek mümkün. Zira; cihaz ön yüzünde 24MP kamera taşıyor. 4GB / 6GB bellek, 64 GB / 128GB depolama seçeneği bulunan telefon, Snapdragon 660 işlemciden güç alıyor. 6.26 inç çentikli LCD ekrana sahip olan telefonun parmak izi okuyucusu ön tarafta bulunuyor.

Xiaomi Mi 8 Youth Edition Fiyatı:

Xiaomi Mi 8 Youth Edition 6GB / 64GB modeli için belirlenen fiyat; 248$. 6GB / 128GB modeli satın almanın bedeli ise; 292$.