Xiaomi Mi 8 Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Çinli şirket Xiaomi'nin yeni modeli pek çok kullanıcı tarafından merakla bekleniyordu. Bu sabah Weibo'da ortaya çıkan bir görsel sayesinde cihazın tanıtım tarihini öğrenmiş olduk. Markanın sekizinci yıl dönümünü anmak için telefonun adı Mi 8 Anniversary Edition olarak belirlenmiş.

Henüz hakkında pek bir şey bilmediğimiz Mi 8'in 6 inç OLED ekrana sahip olacağı söyleniyor. Qualcomm Snapdragon 845 yonga setinden gücünü alan modelin en dikkat çeken yanı ise ekranda yer alacak parmak izi sensörü olacak gibi gözüküyor. Daha önce Vivo şirketinde gördüğümüz bu yeniliğin ikinci adresinin Xiaomi olacağı belirtildi. Telefona fiziksel parmak izi sensörü yerleştirmeyecek olan şirketin, böylelikle başarılı bir reklam yapacağı da dile getirildi.

Hızlı şarj destekli 4000 mAh bataryayla sunulacak olan Xiaomi Mi 8'de yüz tanıma kilidi de yer alacak. iPhone X'a benzer bir kilit olacağı söylenen bu yüz tanımanın bir hayli hızlı çalıştığı iddia edildi. Zaten şirketin sekizinci yılına özel olan bu modelde, sıfıra yakın hata olması gerekiyor.

Weibo'da ortaya çıkan görsele göre 31 Mayıs Perşembe günü kullanıcılara sunulacak olan Xiaomi Mi 8 Anniversary Edition'ın tek başına tanıtılmayacağını belirtmek gerekiyor. Bazı iddialara göre Mi 8 ile birlikte Mi Band 3 fitness isimli akıllı saat de gün yüzüne çıkarılacak.

Peki ya siz yeni Xiaomi Mi 8'den neler bekliyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşın.