Xiaomi Mi A1 İçin Android 9 Pie Müjdesi

Birkaç hafta önce Xiaomi tarafından Mi A2 için verilen Android 9.0 Pie güncellemesi şimdi de Mi A1 için sunuldu. Global olarak dağıtıma başlanan güncellemenin Android One kapsamında verildiğini unutmamak gerekiyor.

Android One programının bir parçası olan akıllı telefonlar, işletim sistemi güncellemelerini genellikle diğer modellerden daha hızlı alıyorlar. Bunun temel sebebi de Google ile ortaklaşa üretilen bir model olmasından kaynaklanıyor. Bu anlamda pek çok üst düzey telefondan daha hızlı Android 9.0 güncellemesini alan Xiaomi Mi A1 yepyeni özelliklere kapı açıyor.

1074MB boyutunda olan yeni güncellemenin en büyük artılarından bir tanesi telefona FM Radyo özelliğinin gelmesi oldu. Çin'deki versiyonunda dahi radyo desteği sunmayan Mi A1'in aynı zamanda daha performanslı çalışacağı düşünülüyor. Adaptif pil ve parlaklık özelliklerinin dikkat çektiği güncellemede bazı yenilenmiş animasyonlar da bulunuyor.

Xiaomi Mi A1 Android 9'a Nasıl Yükseltilir?

Geçtiğimiz gün itibarıyla Bangladeş'de başlayan güncellemelerin global olarak lanse edildiğini hatırlatmak gerekiyor. Bu kapsamda dünyadaki her modeline Android 9.0 Pie güncellemesini gönderecek olan Xiaomi'nin birkaç gün bekletebileceğini söyleyebiliriz. Ancak güncellemenin gelip gelmediğini merak ediyorsanız ayarlar>telefon hakkında>sistem güncelleme yolunu takip edebilirsiniz.