Xiaomi Mi A2 Lite'a Android 9 Pie Müjdesi

Birkaç hafta önce Xiaomi tarafından Mi A2 için Android 9 Pie güncellenmesi yayınlanmış ve kullanıcılar daha performanslı bir arayüze sahip olmuşlardı. Şimdi ise A2'nin küçük kardeşi A2 Lite için Android 9 Pie güncellemesi geldi.

İlk aşamada beta kapsamında sunulan ve kullanıcılarını test içerisine alan Xiaomi, şu anda tüm Mi A2 Lite kullanıcılarına güncelleme yayınlamış durumda. 1002 MB boyutunda olan yeni güncelleme ile Android 9 Pie'a geçiş yapabilecekken Kasım ayı güvenlik güncellemesi de alınabilecek.

Uyarlanabilir pil ve parlaklık, başlatıcıdaki uygulama ve sahne entegrasyonu, gizlilik merkezli boştaki uygulamalar için mikrofon ve kameraya erişim kısıtlaması gibi özelliklerle gelen yeni güncelleme ile birlikte FM Radyo desteği de sağlanacak. Global olarak dağıtımına başlanan güncellemeyi birkaç gün beklemeniz gerekebilir.

Güncelleme Nasıl Kontrol Edilir?

Eğer telefonunuz için güncelleme hazırsa, bunu bildirim kısmında görebilirsiniz. Buraya tıklayıp yenilikleri ve düzeltmeleri okuyabilirsiniz. Daha sonrasında da güncellemeyi indirip kurabilirsiniz. Ayrıca güncelleme kontrolü için Ayarlar > Telefon hakkında > Sistem Güncellemesi yolunu takip edebilirsiniz.