Xiaomi Mi Box Satışa Sunuldu

Xiaomi Mi Box Satışa Sunuldu

Televizyonları bir medya platformuna dönüştüren Xiaomi Mi Box satışa sunuldu. Fiyatının düşük olmasından dolayı bu Android TV cihazı çok fazla ilgi çekecek gibi görünüyor.

Çinli teknoloji şirketi Xiaomi, akıllı telefonların dışında farklı cihazlar üreterek yeni pazarlara açılmayı hedefliyor. Xiaomi'nin yeni pazar hedefinde ise televizyonlar var. Çinli şirket, televizyonların sağladığı kısıtlı medya erişimini Mi Box ile genişletecek. Bu sayede kullanıcılar istedikleri içerikleri istedikleri zaman izleyebilecekler. Üstelik çok fazla para harcamadan.

Android 6.0 arayüzüyle çalışan Xiaomi Mi Box, 4K çözünürlüğe kadar video oynatabiliyor. HDMI bağlantısı ile televizyonla eşleştirilebilen Mi Box, 2 GB RAM'e ve 4 çekirdekli ARM Cortex-A53işlemciye  sahip. Xiaomi Mi Box, 8 GB dahili hafızaya sahip. Eğer kullanıcılara bu hafıza yetmezse, çeşitli harici depolamalar yardımıyla Xiaomi Mi Box'ın hafızasını yükseltebilmeniz mümkün. Medyaları kulaklıkla dinlemek isteyenler için de Mi Box’ta kulaklık girişi bulunuyor.

Xiaomi'nin gelişmiş kontrol seçeneklerine sahip olan Mi Box isimli cihazı 60 dolarlık bir fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Dev teknoloji şirketi bu cihazıyla birlikte Apple TV'nin rakibi oldu. 

Peki ya siz Xiaomi Mi Box mı alırsınız yoksa Apple TV mi?

Xiaomi Mi 5s ve Mi 5s Plus Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Xiaomi Mi 5s İnternete Sızdırıldı

YORUMLAR