Xiaomi Mi Mix 2, Neredeyse Çerçevesiz Ekrana Sahip Olacak

Xiaomi Mi Mix 2, Neredeyse Çerçevesiz Ekrana Sahip Olacak

Çin merkezli Xiaomi şirketi, geçtiğimiz yıl çıkardığı Mi Mix ile bir nevi çerçevesiz ekran teknolojisini test etmişti. Ancak bugün ilk Mi Mix'in tasarımcısı tarafından yayınlanan bir konsept video, Mi Mix 2'nin sadece yüzde 2 çerçeve oranıyla geleceğini kullanıcılara gösteriyor.

Bir süredir çıkması beklenen Mi Mix 2’nin sızan prototip görselleri, telefonun çok küçük çerçeveyle geleceğini kullanıcılara açık ve net bir şekilde gösteriyordu. Fransız tasarımcı Philippe Starck'ın kendi şirketinin Facebook sayfasında yayınlanan bir video, bu çerçevesiz tasarımı adeta doğruladı.

Ayrıca ekran-gövde oranıyla açıklamak gerekirse, Galaxy S8’in kıvrımlı köşeleriyle beraber ekran-gövde oranı yüzde 83 iken, Mi Mix modelinde bu oran yüzde 91’di. Xiaomi, Mi Mix 2 ile bu oranı yüzde 98’lere kadar çekmeyi hedefliyor. En altta çok ince bir çerçeveyle neredeyse tüm paneli ekrana dönüştüren Xiaomi, gerçek bir çerçevesiz ekran teknolojisini kullanıcılara hissettirmek istiyor. Ancak telefonun çerçevesinde bulunan sensörler ve ön kameranın nasıl sığdırılacağı ise belirsizliğini koruyor.

IFA 2017'de tanıtlması beklenen Mi Mix 2'nin, pazarda büyük ses getireceğini şimdiden söyleyebilirim. Ayrıca Mi Mix 2'nin konsept videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Xiaomi Akıllı Hoparlörü 'Mi AI Speaker'ı Tanıttı

Xiaomi Mi 5X Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

YORUMLAR