Xiaomi Mi Mix'te Komutlarınızı Microsoft Cortana'ya Söyleyeceksiniz

Xiaomi Mi Mix'te Komutlarınızı Microsoft Cortana'ya Söyleyeceksiniz

Xiaomi son dönemde yaptığı başarılı çıkışlar ile birlikte mobil teknoloji pazarında güçlenmeye devam ediyor. Çinli teknoloji şirketi, yeni telefonu Mi Mix için çalışmalarını sürdürürken telefon hakkında önemli bir bilgi ortaya çıktı.

Xiaomi ürettiği telefonları ile birlikte orta seviye kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Ürettiği telefonlar uygun fiyatlı ve performanslı olduğu için Xiaomi çoğu kişi tarafından tercih ediliyor. İlk başlarda Çin'e hitap eden bir şirket olarak faaliyetlerine başlayan Xiaomi, şu anda Apple ve Samsung gibi telefon markaları ile yarışır duruma geldi.

Xiaomi yeni telefonlarını daha çok satmak için Microsoft ile işbirliği yapacak. Yapılan bu işbirliği ile birlikte Microsoft'un sesli asistan teknolojisi Cortana'yı Xiaomi cihazlarında görebileceğiz. İlk olarak Xiaomi Mi Mix telefonu için hazırlanacak olan Cortana, sesli komut ile birlikte telefon üzerinden birçok işlemi yapabiliyor. Xiaomi'nin bu girişimi ile birlikte Apple'ın Siri'si ve Google'ın Asistanından sonra Microsoft'un Cortana'sı da Android tabanlı mobil cihazlarda yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanacak.

Xiaomi, Microsoft ile yaptığı anlaşma ile birlikte sadece Cortana'nın kullanım iznini almıyor. Cortana'nın dışında Microsoft'un popüler ofis uygulamaları da Xiaomi Mi Mix ile yüklü olarak kullanıcılara sunulacak.

6.4 inç boyutunda bir ekrana sahip olacak olan Xiaomi Mi Mix, ekran tasarımıyla ön plana çıkıyor. Gelişmiş teknik özellikleriyle birlikte ekran çerçevesi en aza indirilen Xiaomi Mi Mix, kullanıcılara büyük bir görüntü keyfi sunacak. Xiaomi Mi Mix'in diğer büyük ekranlı cihazlara oranla daha uygun fiyata sahip olacağı söyleniyor. Bu bilgilerin dışında Xiaomi Mi Mix’in  diğer teknik özellikleri ve resmi tanıtım tarihi henüz bilinmiyor.

Xiaomi Mi VR Sanal Gerçeklik Platformunun Yeni Üyesi

Xiaomi Mi MIX Konsept Tasarımı Gerçeğe Dönüşüyor

YORUMLAR