Xiaomi, Mi Notebook Air ile Apple'a Meydan Okuyor

Xiaomi, Mi Notebook Air ile Apple'a Meydan Okuyor

Apple ürünleri kadar etkileyici ancak bütçe dostu ürünlerle karşımıza çıkan Xiaomi, bu sefer Windows kullanıcılarının bile kalbini çalan MacBook Air’ı anımsatan tasarımıyla dikkat çeken Windows 10’lu dizüstü bilgisayar modeli Mi Notebook Air'ı tanıttı. Çinli üreticinin ilk Windows 10’lu bilgisayarının detayları haberimizde.

MacBook Air'dan Daha İnce ve Hafif:

Apple’ın uçuk fiyatlara satışa sunduğu ürünlerinin aynı kalitede çok daha uygun fiyata alternatiflerinin olduğunu bizlere gösteren Çinli üretici Xiaomi, Pekin’de düzenlediği etkinlikte Windows 10’lu ilk dizüstü bilgisayarı Mi Notebook Air’ı tanıttı. Adından da tahmin edeceğiniz üzere tasarımsal olarak MacBook Air’ın çizgilerini taşıyor. MacBook Air’dan yüzde 11 daha ufak ve 14.8mm daha ince yapıda olan bilgisayarın gövdesi fırçalanmış alüminyumdan, 13.3 inç Full HD çözünürlük sunan ekranı ince ve kenardan kenara camdan oluşuyor.

Xiaomi Mi Notebook Air Özellikleri:

Arkadan aydınlatmalı klavyeye sahip olan bilgisayarda altıncı nesil Intel Core i5 işlemci, 8GB DDR4 bellek, Nvidia 940MX ekran kartı, 256GB SSD bulunuyor. Bağlantı noktaları arasında iki adet USB 3.0 portu, 1 adet HDMI, 1 adet 3.5mm kulaklık girişi, USB-C portu yer alıyor.

Xiaomi Mi Notebook Air Fiyatı:

9.5 saat kullanım süresi sunan ve 30 dakikada yüzde 50 şarj seviyesine ulaşan Xiaomi Mi Notebook Air, 2 Ağustos’ta 750 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak. 12.5 inç modeli (Core M işlemcili) ise 525 dolar fiyat etiketiyle mağazalarda yerini alacak.

Xiaomi'nin Redmi İsimli Telefonu 110 Milyon Adet Satıldı

YORUMLAR