Xiaomi Mi VR Sanal Gerçeklik Platformunun Yeni Üyesi

Xiaomi Mi VR Sanal Gerçeklik Platformunun Yeni Üyesi

Çinli teknoloji şirketi Xiaomi, Mi VR isimli sanal gerçeklik cihazını satışa sunduğunu duyurdu. Oldukça ucuz olan sanal gerçeklik cihazı, kendi hareket kumandalarına da sahip.

Sadece birkaç saat önce yeni üst seviye akıllı telefonu Mi Note 2’yi tanıtan Xiaomi, kendi sanal gerçeklik cihazı Mi VR’ı satışa sunduğunu. Üzerinde bulunan şapka benzeri aparat ile Xiaomi’nin daha önce satışa sunduğu Mi VR Play’den daha farklı ve modern bir görünüme sahip olan Mi VR, Xiaomi’nin sanal gerçeklik içeriği platformu olan MIUI VR ile uyumlu. Çinli üretici, MIUI VR’da bulunan 500’den fazla panoramik videonun ve 30’dan fazla uygulamanın Mi VR kullanıcılarını eğlendireceğinden oldukça emin.

Mi VR, dokuz eksenli ve dokunmatik yüzeyli hareket kumandalarına da sahip. Google’ın Daydream View VR’ının kumandalarına benzeyen hareket kumandaları, tüm sanal gerçeklik uygulamalarında kullanılabiliyorlar.

Xiaomi, sanal gerçeklik cihazının sadece 30 dolar fiyata sahip olduğunu açıkladı. Şimdilik Çin’den başka bir ülkede satılmayan Mi VR, Xiaomi’nin son dönemlerde satışa sunduğu akıllı telefonlarla birlikte kullanılabiliyor.

Xiaomi Mi Box Satışa Sunuldu

Xiaomi Mi MIX Konsept Tasarımı Gerçeğe Dönüşüyor

YORUMLAR