Xiaomi MI3: Gelmiş Geçmiş En Hızlı Akıllı Telefon

Xiaomi MI3: Gelmiş Geçmiş En Hızlı Akıllı Telefon

Çinli telefon üreticisi Xiaomi, kendi anavatanı üzerindeki en popüler markalardan birisi olmasının dışında en çok Android işletim sistemine sahip akıllı telefon satışı gerçekleştiren firmalardan da bir tanesi. Son ürettikleri akıllı telefon olan MI3 için şirket yetkilileri "Gelmiş geçmiş en hızlı akıllı telefon" ibaresini kullanıyor.

Her ne kadar Çin pazarında diğer popüler ve isim yapmış Samsung, Apple, LG ve HTC gibi markalar tarafından önü kesiliyor olsa da yeni akıllı telefonlarıyla Xiaomi MI3 ile birlikte tekrar pazarın altını üstüne getirecekler gibi görünüyor.

Bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi, Xiaomi MI3'ün China Unicom, Chine Telecom ve China Mobile gibi ülkenin önde gelen tüm firmaları üzerinden satışa sunulacak olması.

Şirkete göre kullanıcılar Xiaomi MI3'ün 16GB'lık versiyonunu yaklaşık 325 dolar bir ücret karşılığında satın alabileceklerken, aynı zamanda isteyen kullanıcılar akıllı telefonun 64GB'lık versiyonunu da 410 dolar ücret karşılığında satın alabilecekler.

Farklı iki modeli bulunan MI3'ün China Mobile için hazırlanan versiyonunda Nvidia Tegra 4 yer alırken, China Telecom ve China Unicom için hazırlanan versiyonunda Qualcomm Snapdragon 800 yer alıyor.

Nvidia Tegra 4, dört çekirdekli 1.8 GHz hızında ve 72-core GeForce grafik setine sahipken, Qualcomm Snapdragon 800, dört çekirdekli 2.3 GHz hızında ve Adreno 330 GPU grafik setine sahip.

Akıllı telefonun 1080p full HD çözünürlüğü destekleyen 5 inçlik IPS kapasitif dokunmatik ekranı, LG Mobile tarafından üretilen ve OGS tek cam bağlantı teknolojisini kullanan camla kaplı.

MI3'ün 441ppi'lık piksel yoğunluğu gerçekten mükemmel ve kullanıcılar ellerinde eldiven varken bile telefonun dokunmatiğine hükmedebiliyorlar.

Akıllı telefonun üzerinde yer alan 13-megapiksellik kamera Sony tarafından sağlanmakta ve LED flaş, otomatik odaklama, full HD video kaydı gibi özelliklere sahip.

144 x 72 x 8.1 mm boyutlarındaki telefon Nokia'nın N9 akıllı telefon modelini andırıyor. Son olarak Xiaomi MI3 2GB RAM ve 3050 mAh Li-Ion bataryaya sahip.

FIFA 14'ün En İyi Oyuncuları

YORUMLAR