Xiaomi’nin 48 Megapiksel Kameralı Telefonu 2019’da Geliyor

Xiaomi’nin 48 Megapiksel Kameralı Telefonu 2019’da Geliyor

Çinli teknoloji devi Xiaomi, 48 megapiksel kameralı yeni akıllı telefonu ile piyasanın altını üstüne getirmeye hazırlanıyor. 

Xiaomi’nin kurucusu ve başkanı Lin Bin, Çin’in en popüler sosyal medya platformu Weibo’da hemen herkesi heyecanlandıran bir görüntü paylaştı. Söz konusu resim, şirketin bir sonraki amiral gemisine dair müthiş bir ayrıntıyı gözler önüne seriyor.

Bin’in yakın çekimde paylaştığı telefonun 48 megapiksel çözünürlükte bir sensöre sahip olduğu görülüyor. Cihaz hakkında ayrıntı vermekten kaçınan Bin, telefonun Ocak 2019’da piyasaya sürülebileceğini söyledi. 

xiaomi 48 megapiksel

Çin'in en büyük üçüncü, dünyanın ise en büyük dördüncü telefon üreticisi olan Xiaomi, yeni telefonuyla 41 megapiksel kameraya sahip olan Nokia 1020’nin tahtını elinden almak istiyor. Son dönemde Huawei Mate 20 Pro ve P20 Pro gibi birçok model Nokia 1020’nin megapiksel rekorunu kırmaya çok yaklaşsa da, henüz bunu başarabilen yok, ancak Nokia’nın hanedanlığı Xiaomi’nin söz konusu telefonu piyasaya sürmesi ile birlikte sona erecek gibi görünüyor. 

 Xiaomi’nin paylaştığı fotoğraf, cihaza dair çok fazla ipucu vermemesine rağmen, ana kameranın telefona dikey bir şekilde konumlandırıldığı görülüyor. Ayrıca kamera merceğinin altında çift LED flaş bulunuyor, ancak telefonunun kaç kameraya sahip olacağıni kestirmek oldukça zor.

Daha önceki spekülasyonlar telefonun yakın zamanda tanıtılması beklenen Xiaomi Mi 9 olabileceği yönündeydi, ancak kamera lenslerinin konumlandırılma biçimlerine baktığımızda bu olasılığın oldukça düşük olduğunu söylemekte fayda var. Kısacası fotoğrafta, yepyeni bir Xiaomi telefona bakıyoruz. 

Telefonunun lansman tarihi olarak işaret edilen Ocak ayına yaklaştıkça, cihaz hakkında daha fazla bilgiye sahip olacağımızı tahmin ediyoruz.