Xiaomi'nin Yeni Kablosuz Kulaklıkları AirPods'a Rakip Olacak

Xiaomi'nin Yeni Kablosuz Kulakları AirPods'a Rakip Olacak

Akıllı telefon piyasasının parlayan yıldızı Xiaomi, yeni kablosuz kulaklarıyla Apple’ın AirPods’una rakip olmaya hazırlanıyor. 

Apple, 2016 yılında iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın yanı sıra AirPods adını verdiği bluetooth kulaklıklarını da piyasaya sürmüştü. Kısa zamanda şirketin en önemli gelir kalemlerinden birisi haline gelen ürünler, kablosuz kulaklık piyasasında tam anlamıyla devrim yaratmıştı.

iPhone 7 ile kaybolan kulaklık jakının eksiğini tamamlamak için piyasaya sürülen AirPods, piyasanın diğer oyuncularını da harekete geçirdi. Samsung, Huawei, Honor, Jabra, Bose ve Sony gibi markaların hepsi AirPods’un benzer versiyonlarını piyasaya sürdü. Ayrıca Xiaomi de AirDots adını verdiği kablosuz kulaklıkları ile pazardaki yerini aldı.

xiaomi kablosuz kulaklık

AirDots, AirPods’tan tasarım anlamında ayrılırken, yeni bir sızıntı, Çinli akıllı telefon üreticisinin AirPods ile tasarım açısından özdeş görünen yeni bir bluetooth kulaklık geliştirdiğini gösteriyor.

Xiaomi’nin Mi True Wireless Earphones olarak adlandırdığı yeni kulaklıklar, tek şarj ile 3 saat kullanım imkanı sunacak. Mi True, AirPods’tan farklı olarak daha iyi ses yalıtımı sağlayabilecek silikon uçlara sahip. Ayrıca bu uçlar üç farklı boyut seçeneğine sahip olacak. 

xiaomi true wireless

Bluetooth 4.2'yi destekleyen kulaklıklar, şarj kutusu sayesinde 10 saate yakın kullanım vadediyor. Buna ek olarak, kulaklıkların üzerinde yer alan dokunmatik yüzeye dokunarak, ses düzeyini ayarlama, şarkıyı değiştirme ve arama yapma gibi birçok işlev yerine getirilebiliyor.

8 Aralık’ta tanıtılması beklenen kulaklıkların fiyatı ise henüz belli değil.