Xiaomi Redmi Note 5 Pro Dayanıklılık Testinde

Xiaomi'nin orta seviyeye hitap eden Redmi Note 5 Pro modeli dayanıklılık testine sokuldu. Gorilla Glass ile korunan ekran çizilmelere karşı sağlam olduğunu kanıtlarken telefonun kasası için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil.

İlk olarak 2016 yılında Mi5 dayanıklılık testini yaparak tüm Xiaomi fanlarını üzerine çeken JerryRigEverything, Redmi Note 5 Pro için de bir test yayınladı. Tabii ki zorlu şartlar içerisinde telefonu test eden video sahibi, cihazların zorluklara ne kadar dayanıklı olduğunu kanıtlamak istiyor. Ancak maalesef Redmi Note 5 Pro bu testten bir hayli zor şartlarda geçmeyi başardı.

Orta segmente hitap eden cihazın arka kapağı metal, üst ve alt tarafı ise plastikten yapılmış durumda. Özellikle düğmelerin çizilmesi dikkat çekiyorken pek çok cihazda olduğu gibi parmak izi tarayıcının da kolayca yıprandığı gözlerden kaçmıyor. Fakat Gorilla Glass ile korunan ekranda herhangi bir hasar oluşmadığını belirtmek gerekiyor.

Xiaomi'nin pahalı telefonlarına oranla daha kötü bir performans sunan Redmi Note 5 Pro'nun bükülme testinden ise geçebildiği gözlemlendi. Orta seviye kullanıcıları için hazırlanan bu modelin dayanıklılık testi karşısında zar zor hayatta kaldığını söylersek yanlış olmayacaktır. Ancak yine de fiyatına oranla başarılı bir iş çıkarmış.

YORUMLAR