Xiaomi Redmi Pro, Bataryasıyla Amiral Gemileri Kıskandırıyor

Xiaomi Redmi Pro, Bataryasıyla Amiral Gemileri Kıskandırıyor

Çinli üretici Xiaomi, Pekin’de düzenlediği etkinlikte tanıttığı cihazlardan birisi de 5.5 inç ekranlı amiral gemisi modellerinde dahi germediğimiz pil kapasitesine sahip phablet modeli Redmi Pro idi. İlk olarak Çin’de satışa sunulacak cihazın teknik özellikleri ve fiyatı haberimizde.

Apple’ın ürünlerine alternatifler sunarak dikkatleri üzerine çeken Xiaomi, bugün düzenlediği etkinlikte MacBook Air’ı andıran 13 inç dizüstü bilgisayarı Mi Notebook Air’ın yanı sıra üst seviye phablet modeli Redmi Pro ile karşımıza çıktı.

Xiaomi Redmi Pro Teknik Özellikleri:

Xiaomi Redmi Pro için özelliklerine göre iddialı fiyata sahip bir cihaz diyebiliriz. 5.5 inç Full HD çözünürlüklü AMOLED ekran, 2.3GHz hızda çalışan 10 çekirdekli Helio X20/X25 işlemci, 3/4GB bellek, 4050 mAh batarya (inceliğin korunduğunu da belirtmek gerek), 13MP Sony IMX258 sensörünü taşıyan arka yüz ve 5MP ön yüz kamerası, USB-C portu ve üst tarafında kızılötesi sensörü cihazın dikkat çeken özellikleri arasında.

Xiaomi Redmi Pro Fiyatı:

32GB, 64GB ve 128GB depolama alanı seçenekleri sunan Xiaomi Redmi Pro’nun fiyatı depolama alanı ve bellek miktarına göre farklılık gösteriyor. Helio X20 işlemcili 3GB/32GB modelini satın alırsanız 225 dolar, 3GB/64GB modeli 255 dolar, 4GB/128GB modeli de 299 dolar fiyat etiketiyle 6 Ağustos’ta Çin’de satışta olacak.

Xiaomi, Mi Notebook Air ile Apple'a Meydan Okuyor

YORUMLAR