Xiaomi, Snapdragon 855'li Mi Mix 3 5G modelini Piyasaya Sürecek!

 Xiaomi Mi Mix 3, 10GB RAM ve Kızaklı Tasarımı ile Büyülüyor!

Xiaomi, Ekim ayında Mi Mix 3'ü piyasaya sunmuştu ve şirket, cihazın 5G teknolojisinde çalışan varyasyonun da piyasaya sunacağını söyledi. Çin Mobil Küresel İş Ortağı Konferansı'nda yer alan yeni bir Xiaomi vitrini sayesinde artık cihaz hakkkında daha fazla ayrıntılar var. Mi Mix 3'ün 5G versiyonu, Yeni varyasyon Snapdragon 855 ve X50 5G modem tarafından destekleniyor ve Xiaomi, 2Gbps'ye kadar indirme hızları sunabileceğini söylüyor Böylece 4.5 ile maksimum 350 ila 1 Gbps'ye kadar aldığımız hız ikiye katlanıcak. Süper hızlı internet sayesinde web sayfalarının yüklenmesi, indirme süresi gibi durumlar ortadan kalkıyor olacak.

Mi Mix 3'te, 3 önde 3 de arkada olmak üzere toplam 6 kameraya sahip olacak. Telefon ayrıca 10GB RAM, 256GB depolama alanı, 3200mAh batarya ile gelecek. Xiaomi, 2019'un ilk çeyreğinde China Mobile'ın 5G "ticari öncesi saha testine" katılacağını ve ardından Avrupa'da 5G Mi Mix 3'ün piyasaya sürüleceğini söyledi. Şirket, 2019'un üçüncü çeyreğinden itibaren China Mobile'ın 5G ağında çalışan "ticari" telefonları piyasaya süreceğini söyledi.

Xiaomi, 5G'den yararlanan "yeni uygulamaları keşfetme" konusunda lider bir IoT hizmetleri sağlayıcısı olarak konumunu güçlendirmek istiyor. Şirket akıllı ev ürünlerinin yanı sıra, Xiaomi "8K ultra yüksek çözünürlüklü VR akışı, 3D holografik görüntülü arama, 3 boyutlu AR sokak görünümü navigasyonu" ve video oyunu akışı da dahil olmak üzere diğer kullanım durumlarının üzerinde çalıştığını söyledi.