Xiaomi Türkiye Fabrikası Açıldı!

Xiaomi Türkiye fabrikasının bugün açılışı gerçekleşti. İşte yıllık 5 milyon adet akıllı telefon üretim kapasitesine sahip olan fabrikaya ilişkin tüm detaylar!

Xiaomi Türkiye fabrikası, bugün düzenlenen etkinlikle beraber açıldı. Çin merkezli teknoloji devi ve partneri Salcomp, İstanbul'un Avcılar ilçesinde fabrika açtı. Açılan fabrikanın yıllık 5 milyon adet akıllı telefon üretim kapasitesinin olduğu belrtiliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fabrika açılışına ilişkin oldukça önemli açıklamalarda bulundu.

Xiaomi Türkiye Fabrikası Üretime Başlıyor

Çinli teknoloji devi Xiaomi ile partneri Salcomp, İstanbul'un Avcılar ilçesinde yıllık 5 milyon adet akıllı telefon üretim kapasitesine sahip olan fabrikanın açılışını gerçekleştirdi. Böylece Avcılar'daki fabrika, Xiaomi firmasının Salcomp ile üretim yaptığı Çin, Hindistan ve Endonezya'daki fabrikalardan sonra dördüncü fabrika oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2 bin kişiye istihdam sağlayacak fabrikaya ilişkin oldukça önemli açıklamalarda buludu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konu hakkında yaptığı açıklamada, "Nazik davetiniz için teşekkür ediyor, Xiaomi ve Salcomp ortaklığında kurulan üretim tesisinin şirketiniz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugün dünya devlerinin yatırımlarında ülkemizi tercih etmesinin gerisinde, Türkiye'nin girişimci dostu yatırım ikliminin önemli payı bulunuyor. Ayrıca ülkemiz, dinamik ve nitelikli iş gücü, geniş iç ve bölgesel pazarlara ulaşım imkanı, stratejik konumu ve yaygın teşvik sistemi ile uluslararası yatırımcılar için çok ciddi fırsatlar sunuyor" ifadelerini kullandı.

"Ülkemize yatırım yapan firmaların Ar-Ge vetasarım merkezlerini Türkiye'de kurma noktasındaki taleplerine açığız" ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamasına şu sözler ile devam etti:

"Yıllık 10 milyonun üzerinde cep telefonu satışının gerçekleştiği; Avrupa, Rusya ve Ortadoğu pazarlarının birleşme noktası Türkiye, akıllı telefon üreticileri için bölgenin üretim üssü olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Xiaomi ve iş ortağı Salcomp'un yaklaşık 30 milyon dolarlık yatırımla, 14 bin metrekare arazi üzerinde kurduğu bu fabrika, yıllık 5 milyon üretim kapasitesiyle 2 bin kişiye de istihdam sağlayacaktır."

"Dünyanın Kovid-19 salgını sebebiyle sancılı günler yaşadığı bir dönemde, sizlerin şahsında Türkiye'ye güvenen, ülkemizin potansiyeline ve geleceğine inanan tüm yatırımcılara şahsım ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Bu vesileyle ülkemize yatırım yapan tüm firmaların Ar-Ge ve tasarım merkezlerini Türkiye'de kurma noktasındaki taleplerine açık olduğumuzu ifade etmek istiyorum."

Xiaomi Mi Band 6 Tanıtım Tarihi Açıklandı
MOBİL

Xiaomi Mi Band 6 Tanıtım Tarihi Açıklandı

Xiaomi Mi Band 6 tanıtım tarihi belli oldu. Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, resmi Twitter hesabı üzerinden bir duyuru yaparak Mi Band serisinin yeni üyesini ne zaman tanıtacağına ilişkin bir tarih paylaştı.

YORUMLAR