Xiaomi Türkiye Pazarına Geliyor! İşte Ayrıntılar

Xiaomi Türkiye

Çin’in en büyük akıllı telefon üreticilerinden bir tanesi olan ve ürettiği fiyat performans ürünü telefonlarıyla milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başaran Xiaomi, beklenmedik bir karar alarak, Türkiye pazarına girmeye hazırlandığını resmi olarak açıkladı.

Xiaomi Türkiye geliş tarihi

2010 yılında Çin’in başkenti Pekin’de kurulan teknoloji üreticisi Xiaomi, 2011 yılında ilk akıllı telefonunu piyasaya sürmüştü. 2011’den bu yana hızlı bir yükseliş sergileyen şirket, yakaladığı satış başarılarıyla Apple, Samsung ve Huawei’den sonra dünyanın en büyük dördüncü büyük telefon üreticisi konumuna gelmeyi başarmıştı. Hâlihazırda 20 milyar dolardan fazla gelir elde eden ve özellikle Güneydoğu Asya bölgesinde aktif olan şirket, bir süre önce farklı pazarlara da giriş yapmak adına harekete geçmişti. Bir süredir ülkemizde ithalat yoluyla satılan ve birçok farklı telefon satıcısında bulabildiğiniz Xiaomi ürünlerine olan ilgiyi gören Çinli şirket, 7 modelle birlikte Türkiye pazarında yer alma kararı aldı.

Geçtiğimiz sene içerisinde toplamda 28 milyon adet telefon satmayı başararak, adından sıkça söz ettiren ve en büyük telefon üreticileri arasındaki konumunu koruyan Xiaomi, mayıs ayının sonunda Türkiye’de olacağını dile getirdi. Xiaomi özellikle Redmi serisiyle kullanıcılarından tam puan almayı başarıyordu.