Xiaomi, 30 Milyon Dolarlık Yatırımla Türkiye'de Üretime Başlıyor!

Xiaomi resmen açıkladı: Türkiye'de üretim başlıyor. Şirket yaptığı resmi açıklama ile Türkiye'de üretim yapacağını duyurdu.

xiaomi-turkiyede-uretime-basliyor

Xiaomi, Türkiye'ye 30 milyon dolarlık yatırım yaptı ve Türkiye'de üretime başlıyor.

Bir süredir Xiaomi'nin ülkemizde üretim yapacağı söylentileri bulunuyordu. Bu söylentiler resmi açıklamanın gelmesi ile birlikte yerini gerçeklere bıraktı.

Xiaomi

, Türkiye'de Üretim Yapacak

Türkiye, Xiaomi'nin 30 milyon dolarlık yatırımla Avcılar'da açacağı fabrika ile markanın dünyada üretime geçtiği dördüncü ülke olacak.

Xiaomi, 2021 yılının ilk çeyreğinde Türkiye'de akıllı telefon üretimine başlayacak. Marka bu yatırımıyla hem mavi yaka hem beyaz yaka olmak üzere yaklaşık 2000 kişiye de istihdam sağlayacak. Salcomp iş birliği ile hayata geçirilecek fabrika yıllık 5 milyon adet telefon üretim kapasitesine sahip olacak.

Xiaomi Türkiye Ülke Müdürü Usher Liu yaptığı açıklamada şunları söyledi:

  • Xiaomi ailesi olarak 2019 yılında Türkiye'de başlayan yolculuğumuzun bizi bu noktalara getirmesinden büyük gurur duyuyoruz. Bizi ilk günden bu yana kucaklayarak, Türkiye'nin bir numaralı akıllı telefon markası yapan ve en sevilen teknoloji markalarından biri olarak benimseyen Türk halkına teşekkür ederiz.
  • Xiaomi olarak en önemli önceliğimiz bulunduğumuz her bölgede katma değer yaratarak o bölgenin yerel bir parçası haline gelmek. Bu sebeple Türkiye'nin üretim yapacağımız dördüncü ülke olmasından dolayı çok mutluyuz.
  • Bizim için en değerli pazarlardan biri olan Türkiye'de yatırımlarımıza hız kesmeden devam ederek çalışmalarımızı her zaman bir adım öteye taşımayı arzu ediyoruz. Yaklaşık 14 bin metrekare arazi üzerine kurulu fabrikamızla Türkiye’de üretime başlayacak olmaktan duyduğumuz heyecanı paylaşmak isterim.

Üretim ile ilgili Salcomp Avrupa Direktörü David Chang "Türkiye'ye yeni teknolojiler kazandırabilmek ve Türk üreticisini pazarda bir adım daha öne taşıyabilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedeflediğimiz bu yatırım hepimiz için bir başlangıç. Bu topraklarda daha büyük işlerin altına imza atacak olmaktan mutluluk duyuyoruz" dedi.

Xiaomi Kendini Aştı: Havadan Şarj Artık Mümkün! Mi Air Charge Tanıtıldı
TEKNOLOJİ

Xiaomi Kendini Aştı: Havadan Şarj Artık Mümkün! Mi Air Charge Tanıtıldı

Xiaomi Mi Air Charge teknolojisi ile havadan şarj gerçek oldu. Telefonunuz havadan şarj olacak. Xiaomi Mi Air Charge teknolojisi hakkında tüm detayları bir araya getirdik.

Sizler Xiaomi'nin ülkemizde yatırım yaparak üretime başlıyor olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlardan görüşlerinizi bizlerle ve diğer okurlarımız ile paylaşmayı unutmayın!

YORUMLAR