Xiaomi Yeni Bir Rekor Daha Kırabilir

Xiaomi Play Rekor 1

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, yarın yeni oyuncu telefonu Xiaomi Play’i tanıtmak üzere bir lansman düzenleyecek. Görünüşe bakılırsa Xiaomi bu etkinlikte büyük bir sürpriz için de hazırlıklar yapıyor.

Xiaomi, oyun odaklı akıllı telefonu Play’in tanıtımında yapacağı sürprizle Guinnes Rekorlar Kitabı’na girecek gibi görünüyor. Çünkü Xiaomi’nin resmi Weibo hesabından Xiaomi Play ile ilgili yapılan bir paylaşımda Guinnes Rekorlar Kitabı görseline yer verildi.

24 Aralık’ta Xiaomi Play’in tanıtılacağı lansmana şirketin kurucusu Lei Jun’un da katılacağı açıklandı. Xiaomi Play’in hangi özelliğiyle Guinness Rekorlar Kitabı’na gireceği ve nasıl bir rekor kıracağına yönelik herhangi bir ipucu verilmedi.

Xiaomi Play Rekor 2

Bu yıl içerisinde zaten bir rekor kırmış olan Xiaomi, yarın da bir rekor kırması durumunda bu yılki ikinci rekorunu kırmış olacak. Xiaomi, daha önce Hindistan’da 500 adet Mi Store mağazasının açılışını eş zamanlı şekilde yaparak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmişti.

Xiaomi’nin oyun odaklı akıllı telefonu Xiaomi Play hakkında şimdiye kadarki sızıtılara göre, telefon bu yıl görmeye alıştığımız su damlası şeklindeki bir çentik tasarımına sahip olacak. Cihazın ekranı 5.84 inç büyüklüğünde ve Full HD+ çözünürlüğünde olacak. 4/6 GB RAM ve 64/128 GB dahili depolama alanı seçenekleriyle gelecek olan Xiaomi Play’de 3.000 mAh’lik bir batarya yer alacak.