Xiaomi Yeni Medya Oynatıcısı Mi Box S'i Tanıttı

Xiaomi Yeni Medya Oynatıcısı Mi Box S

Şu sıralar yeni ürünlerini tanıtan Google daha çok ön plana çıksa da aslında Xiaomi de boş durmuyor. Google’ın yıllık donanım etkinliği devam ederken, Xiaomi de önceki medya oynatıcısının geliştirilmiş bir versiyonu olan Mi Box S’in tanıtımını gerçekleştirdi. Cihaz bir medya oynatıcısı ve pilli bir uzaktan kontrol kumadayla geliyor.

Xiaomi’nin yeni cihazını Google etkinliği devam ederken tanıtması nedeniyle, Mi Box S’te Google Assistant ve Chromecast gibi Google’a ait pek çok hizmet bulunuyor. Bu sayede cihaz sesli komutlarla da kontrol edilebiliyor.

Xiaomi Mi Box S, 60 fps’de 4K HDR’ı ve Dolby DTS ses özelliklerini destekliyor. Cihazda 4 çekirdekli bir işlemci, çok çekirdekli bir ekran kartı, 2 GB RAM ve 8 GB depolama alanı bulunuyor. Bluetooth 4.2 özelliğine sahip cihazda aynı zamanda HDMI 2.0A portu, bir ses çıkış portu, USB 2.0 portu ve bir güç arayüzü bulunuyor. Önceki versiyonda olduğu gibi bu cihaz da en güncel Android TV versiyonuyla birlikte geliyor.

Görsel olarak bakıldığında cihazın ve uzaktan kontrol kumandasının tamamen yenilenmiş olduğu göze çarpıyor. Kumandada artık bir Netflix düğmesi ve bir de canlı TV düğmesi yer alıyor. Google Assistant girişi, kumandanın üst kısmında güç düğmesinin hemen aşağısında konumlandırılmış.

Xiaomi Mi Box S, 59.99 dolarlık (367 TL) fiyatıyla ABD’de Walmart.com üzerinden satılıyor. Ön siparişler 9 Ekim’den itibaren alınmaya başlandı. Cihazın dağıtımına ise 19 Ekim’de başlanacak.