Xiaomi'den Google I/O Konferansı'nda Android İçin Büyük Bir Sürpriz Var

Xiaomi'den Google I/O Konferansı'nda Android İçin Büyük Bir Sürpriz Var

Xiaomi’nin küresel yenilikçi atağı, sonunda Google I/O Konferansının kapılarına kadar dayandı. Xiaomi Google I/O Konferansında Android TV ve Oyun Konsolu tanıtacak.

Hugo Barra ismi Xiaomi için çok önemli. Google tabletin yaratıcısı olana bilinen tanıtan Android'in eski başkan yardımcısı Hugo Barra, uzun süredir Xiaomi’nin ağır topu. Hugo Barra 2013 yılında Xiaomi’ye geçmişti. Barra geçen gün attığı bir tweet ile Google I/O Konferansında Xiaomi’nin tarih yazacağını savunuyor. Barra iletisinde “Bilin bakalım hangi “süper komboyla” konferansa geliyoruz” yazınca her kafadan bir ses çıkmaya başladı.

Xiaomi Android Oyun Konsolu ve TV 

Aslında attığı iletide Konami konsolu tarzı bir mesaj altyapısı kullanması, Barra’nın doğrudan bir konsolu işaret ettiğinin işreti olarak değerlendiriliyor. Xiaomi’nin bir Android TV üzerinde çalıştığı da bilindiğinden bu mesajdaki “kombo” ifadesi TV/Konsol ikilisinin bir cihazda buluşturulmuş olabileceği olarak algılanıyor.

Eski Google çalışanı Barra’nın Google I/O öncesi oldukça heyecanlı paylaşımları var. Bu paylaşımlara bakıldığında Google I/O Konferansına Xiaomi’nin damgasını vuracağı düşünülüyor. Google I/O Konferansı’nın başlamasına bu haber yayına hazırlanırken 8 saat kadar bir süre vardı.  

Google I/O 2016 Konferansında Ne Sürprizler Olabilir?

Google'dan 2016 Yılında Neler Bekliyoruz?

Xiaomi İmkansızı Başardı, 12 Saatte 2.12 Milyon Telefon Sattı

YORUMLAR