Xiaomi’nin Amiral Gemisi Mi Note iPhone Taklidi mi?

Xiaomi’nin Amiral Gemisi Mi Note iPhone Taklidi mi?

Çin’de en hızlı büyüyen teknoloji firması olarak dikkat çeken Xiaomi, yeni amiral gemisini açıkladı. 6.95 milimetre kalınlığındaki Mi Note ve Mi Note Pro iPhone 6 Plus serisini andırsa da asla bir taklit değil.

Xiaomi Mi Note 5.7 inçlik ekranı ve 1080p çözünürlüğü ile göz dolduruyor. 13 MP kameraya sahip olan Mi Note, Snapdragon 801 işlemci ve 3GB RAM belleği ile oldukça hızlı performans sözü veriyor. Arka ve ön paneli cam kaplı olan akıllı telefon tasarım olarak da oldukça etkileyici görünüyor. 

Bu standart özellikler Mi Note Pro'da daha geliştirilmiş olarak karşımıza çıkıyor. Pro serisi Snapdragon 810 yongasından güç alıyor ve 1440p çözünürlüğe sahip. Pro’lar 4GB RAM kullanıyorlar.

Sony kamera ve Philips flaş kullanan Mi Note’u Asya ve Hindistan pazarının dışında bulmak pek mümkün olamayacak. Patent ve ticaret koşullarını sonuna kadar zorlamak isteyen Xiaomi firması ise daha geniş pazarların peşine düşmeyi çok istiyor. 

Eleştiriler Mi Note'un iPhone 6 Plus'a çok benzediği yönünde olsa da inceliği dışında hiçbir özelliği benzeşmiyor. Mi Note 370, Mi Note Pro ise 520 dolardan satışa çıkacak olan yeni Xiaomi'ler kendi pazarı dahilinde satşa sunulacak en pahalı telefonlar olacak.  

Xiaomi MI3 Tanıtım Videosu

Xiaomi, 2015 Yılında Türkiye'de Cihazlarının Satışına Başlayacak

Xiaomi'nin Maddi Değeri 45 Milyara Ulaştı!

YORUMLAR