Xiaomi'nin Maddi Değeri 45 Milyara Ulaştı!

Xiaomi'nin Maddi Değeri 45 Milyara Ulaştı!

6 Nisan 2010 yılında Çin’de kurulan Xiaomi, ürettiği başarılı cihazlarıyla dünyanın gözdesi haline geldi Xiaomi geçtiğimiz 16 aya oranla şirket değerlerinde yüzde 350’lik bir yükseltme yapmayı başardı.

Ürettiği akıllı telefonlar ile büyük satış rakamlarına ulaşmayı başaran Xiaomi, dünya üzerinde Samsung ve Apple'dan sonra 3. büyük telefon üreticisi. Ürettiği her modeliyle kullanıcıları tarafından takdir gören Xiaomi, ucuz ürünler üretmeye yönelik çalışıyor. Ürünlerini ucuz üretirken performans konusunda da taviz vermeyen şirket bu tutumuyla orta segment telefon kullanıcılarının gözdesi haline geldi.

Dev şirket 2015 yılında 10'dan fazla ülkeye ofis açacak ve satışlarını bu ülkelerde de devam ettirecek. Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu bu ülkeler, Xiaomi'yi çok fazla satın almak isteyen kullanıcılara sahip. Aslına insanlar bu konuda çok haklı. Çünkü akıllı cihazlara servet ödemeden performansı iyi bir cihaz kullanmak herkesin hakkı.

Yapılan araştırmalara göre Xiaomi'nin piyasadaki değerini iyice artmış durumda. Son istatistiklere bakacak olursak şirkete 45 milyar dolarlık bir değer biçilmiş. Gerçekten oldukça yüksek olan bu rakam ilerleyen yıllarda daha yukarılara çıkacak gibi. Bu arada şirketin kendini geliştirmesi, yeni ürünler üretmesi için de yaklaşık 1 milyar dolar boyutunda bir yardım yapıldı. Xiaomi son 16 ayda değerini yüzde 350 oranında arttırırken; gelecek planları arasında dünyanın bir numaralı telefon üreticisi olma hayali var.

Xiaomi Redmi 2S'in Teknik Özellikleri Sızdırıldı 

YORUMLAR