Xiaomi'nin Sanal Gerçeklik Gözlüğü 1 Ağustos'ta Geliyor

Xiaomi'nin Sanal Gerçeklik Gözlüğü 1 Ağustos'ta Geliyor

Çin'in en önemli telefon üreticisi konumunda bulunan Xiaomi sanal gerçeklik teknolojisine de el atıyor. Xiaomi'nin uzun süredir geliştirdiği sanal gerçeklik gözlüğü 1 Ağustos'ta tanıtılacak.

Sanal gerçekliğin popüler olmaya başladığı andan itibaren, mobil telefon üreticileri sanal gerçeklik gözlüklerini birer birer piyasaya çıkarmaya başladı. Şu ana kadar Samsung, HTC ve LG'den gelen sanal gerçeklik gözlüklerinin arasına Xiaomi'nin de gözlüğü eklenecek. Çin'in en büyük şirketlerinden olan Xiaomi, önümüzdeki günlerde sanal gerçeklik gözlüğünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Her alana adım atan Xiaomi, böylece adım atmadığı tek alan olan sanal gerçeklik sektörüne de bulaşmış oldu.

Xiaomi'nin üreteceği sanal gerçeklik gözlüğü sadece kendi telefonlarını ve aksesuarlarına destek verecek. Bu nedenle Xiaomi bazı kullanıcılarını da biraz üzecek. Xiaomi'nin bu hamlesi diğer ürünlerini aldırmaya zorlamak gibi de algılanabilir. Öte yandan 1 Ağustos'ta tanıtılacak olan gözlük Google Daydream platformuna destek verecek ve MIUI arayüzünü kullanacak. Gear VR ve LG 360 VR'a göre daha ucuz olması beklenen gözlük Çin efsanesinin büyümesine de yardımcı olacak. Xiaomi bu hamleleriyle HTC, Samsung'u ve LG'yi geride bırakmak istiyor olabilir.

Ofiste İnfilak Eden Xiaomi Mi 4i Olayına Xiaomi’den Resmi Açıklama Geldi

Samsung ve Warner Bros, Suicide Squad'ı Sanal Gerçeklikle Buluşturuyor


YORUMLAR