Xiaomi’nin Yeni 4K Televizyonu Apple Watch'tan Ucuz

Xiaomi’nin Yeni 4K Televizyonu Apple Watch'tan Ucuz

Çinli dev elektronik üreticisi Xiaomi, Apple Watch’tan daha ucuz 4K televizyonlar üretmeye başladı. 4K Xiaomi TV’lerin fiyatlarına inanamayacaksınız.

16 Haziran’da yeni model akıllı telefonlarını tanıtan Xiaomi, (Xiaomi Mi5 ve Mi5 Plus'ın Teknik Özellikleri ve Çıkış Tarihi Sızdırıldı) 49 ve 55 inçlik televizyonlarını da geçen ay tanıtmış ve 4K TV’ler oldukça beğenilmişti.

49 inçlik Mi TV2 modelleri 600 ve 55 inçlik olanlar ise 880 dolardan Çin’de satışa çıktı. Xiaomi böylelikle 4K teknolojisinin orta sınıf tüketiciler için hayal olmaktan çıkmasını da sağlamış oldu.

Xiaomi’nin Mi TV 2 modelleri 1.4GHz dört çekirdekli MStar 6A928 ile donatılmış. Ekran kartı üzerinde Mali-760 GPU kullanıyor. Android 5.0 Lollipop ile çalışıyor ve 2GB DDR3 RAM, 8GB eMMC depolama kapasitesi sunuyor. Bunların yanı sıra 802.11ac Wi-Fi ve Bluetooth 4.0 kablosuz bağlantı özelliklerini de bünyesinde taşıyor.

Xiaomi Mi TV2 modellerinin Avrupa ve ABD’de satılıp satılmayacağı henüz bilinmiyor. Ancak Xiaomi’nin Avrupa’da Mi Shop’lar açtığını biliyoruz. Büyük olasılıkla son bahara kadar bu televizyonları satın alabilmek mümkün olabilir. 

Xiaomi, 2015 Yılında Türkiye'de Cihazlarının Satışına Başlayacak

Xiaomi Çin Sınırları Dışına Taşıyor, ABD ve Avrupa'da MI Shop’lar Açıyor

Sony ve Xiaomi, Yeni Sony Televizyon Çalışmaları İçin Anlaştılar

YORUMLAR