Xiaomi'nin Yeni Amiral Gemisi Mi 5'i Şimdiden 14.4 Milyon Kişi Almak İstiyor!

Xiaomi'nin Yeni Amiral Gemisi Mi 5'i Şimdiden 14.4 Milyon Kişi Almak İstiyor!

Samsung ve LG'nin yeni amiral gemileri G5 ve Galaxy S7'yi tanıttığı MWC'de geçtiğimiz hafta Çarşamba günü Xiaomi'nin de tanıttığı amiral gemisi Mi 5 modeli için açılan erken satış kayıtlarına 14.4 milyon kişi başvurdu.

Geçtiğimiz hafta Barcelona'da düzenlenen Dünya Mobil Kongresi'nde tanıtılan Xiaomi Mi 5 için firma açtığı erken satışlarda büyük bir başarıya imza attı. Çok uzun süredir tanıtılması beklenen Xiaomi Mi 5 için açılan bu erken satışa toplam başvuru sayısı henüz 5 gün dolmamasına rağmen 14.4 milyon kişiye ulaştı. Site üzerinden de takip edilebilen bu sayıyı gururla paylaşan Xiaomi, erkan satış konusunda bu kadar büyük rakamlara ulaşmayı başaran ilk telefon üreticisi de olmayı başararak büyük bir rekor kırdı.

1 Mart'tan itibaren erken satış için kayıt yaptıranların eline ulaşacak olan Xiaomi Mi 5 ile birlikte firmanın 2016 yılı hedeflerine rahat bir şekilde ulaşması beklenirken, 2015 yılında elde ettikleri 70 milyon adet telefon satışı ile yeni rekorlarını kırmalarına rağmen hedefledikleri 80 milyon satış adedine ulaşmayı başaramamışlardı. Mi 5 ile birlikte 2016 yılına mükemmel bir giriş yapan Xiaomi'nin bu yıl daha da yükselttiği hedefleri şimdiden tutturacağı tahmin ediliyor.

18 aylık sürenin ardından çıkartılan yeni amiral gemisi olan Mi 5, sahip olduğu yüksek donanım ve teknik özellikler ile göz kamaştırıcı bir telefon olurken, bazı kullanıcılar ise hem iPhone hem de Samsung cihaz modellerine benzediği yönünde yorumlarda bulundu.

İlk çıkışında sadece beyaz renk seçeneği ile sunulacak olan cihaz için ilerleyen günlerde iki farklı renk seçeneği daha eklenecek.

Mi 5 ülkemizde satışa sunulduğunda almayı düşünüyor musunuz?

YORUMLAR