Xperia Z2, Z3 ve Z3 Compact Android Marshmallow Almaya Başlıyor

Xperia Z2, Z3 ve Z3 Compact Android Marshmallow Almaya Başlıyor

Geçtiğimiz hafta Marshmallow güncellemesini alan Xperia Z5'in ardından Z2 ve Z3 serileri de listeye eklendi.

Amiral gemilerine uzun süre güncelleme vermek istemeyen Sony, test hızla çalışmalarına devam ediyor. Japon üretici Xperia Z3, Z3 Compact ve Z2 modelleri için Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesi beta olarak yayınladı. Sadece beta programına dahil kullanıcılar tarafından kullanılabilecek güncelleme, günlük kullanımlar için tavsiye edilmiyor. Halen daha test aşamasında olan güncelleme İtalya, İspanya ve Hollanda ülkeleri için geçerli durumda. Sony tarafından yayınlanan güncellemede radikal değişiklikler ise göze çarpıyor.

Yeni özelikleri ve arayüzü ile ön plana çıkan güncelleme, Sony'nin amiral gemilerine yeni bir soluk getirecek. Yeni kamera yazılımı ile kameraya bir takım özellikler katan güncelleme, hızlandırılmış arayüzü ile de çarpıcı sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. 

Kamera üzerinde radikal değişiklikler yapacak olan Sony, iOS'larda olduğu gibi tek parmak hareketiyle kamera modlarının değişmesini sağlayacak. 

Özetlemek gerekirse Z3, Z3 Compact ve Z2 cihazların bu güncelleme ile birlikte çok daha performanslı bir hal alacağını söyleyebiliriz. 

Sony Xperia Z5 Ailesine Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Geldi


YORUMLAR