Xperia Z3 ve Z3 Compact'ın Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Sony'in IFA'da tanıtımını yaptığı ve mobil teknoloji meraklılarını kendine hayran bırakan yeni Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact modellerinin Türkiye satış fiyatı nihayet belli oldu.

Xperia Z3 ve Z3 Compact'ın Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Sony'in IFA'da tanıtımını yaptığı ve mobil teknoloji meraklılarını kendine hayran bırakan yeni Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact modellerinin Türkiye satış fiyatı nihayet belli oldu.Sony bundan birkaç yıl önce beklenmedik bir şekilde amiral gemisi olan Xperia Z'yi duyurdu. Daha sonra hız kesmeden ardı ardına Z Ultra, Z1 ve Z2 modellerini piyasaya sürdü. Biz daha Z2'ye yeni derken şimdi de Xperia Z3'ü duyurdu. Sony'nin yeni amiral gemisi Xperia Z3'ün Türkiye satış tarihi yaklaşıyor ve fiyatı konusundaki bilgiler belirginleşmiş durumda. Yakında Türkiye'de satışa sunulacak olan Xperia Z3 beraberinde Xperia Z3 Compact adlı bir modelle birlikte geliyor. Suya ve toza karşı dayanıklı olan Xperia serisinin en son versiyonu olan bu telefonların tek farkı ise ekran boyutları. Z3 Compact, Z3'ten daha düşük sistem özelliklerine sahip bir telefon değil. Yalnızca ekran boyutu Z3'e nazaran daha küçük. Bunun dışında bütün özellikleri aynı. 

Sony'nin IFA 2014'te duyurduğu Xperia Z3'ün Türkiye satış fiyatı 2299 TL olarak belirlendi. 5.2″ ekran boyutu ve üst düzey teknik özellikleriyle birlikte bakacak olursak Xperia Z3 bu fiyatıyla diğer markaların amiral gemileriyle kıyaslandığında pahalı değil.

Xperia Z3 Compact modeli ise 4.6″ ekran boyutuna sahip. Türkiye'de ortalama 1800 TL'ye satışa sunulacak olan Xperia Z3 Compact'ın kendi sınıfında bir eşi daha yok. 

Sony Xperia Z3'ün Gizlenen Tüm Özellikleri Açığa Çıktı

YORUMLAR