Xperia Z5 için Android 6.0 Güncellemesi Ocak 2016'da Geliyor

Xperia Z5 için Android 6.0 Güncellemesi Ocak 2016'da Geliyor

Android 6.0 Marshmallow'un Google tarafından duyurulmasının hemen ardından bu versiyon güncellemesini alacak cihazlarının listesini açıklayan Sony, amiral gemisi Xperia Z5 için elini hızlı tuttu ve Android 6.0'ın Xperia Z5 için dağıtımına önümüzdeki Ocak ayında başlayacağını duyurdu.

Daha önce Android versiyon güncellemelerinde sorunlar yaşayan LG, Android 6.0 dağıtımında amiral gemisi LG G4 için en hızlı olmayı başarırken, Sony'de Z5 ile birlikte yine en hızlı güncelleme getiren firmalardan bir tanesi olacak.

Marshmallow güncellemesini alacak olan ilk cihaz Xperia Z5 olacak fakat Sony'nin listede açıkladı diğer cihazlarda sırayla Android 6.0 güncellemelerini alacak. En son güncellemeyi test edecek kullanıcılar arayan Sony'nin Android 6.0 için son aşamada olduğunu da buradan anlamıştık. Testleri sürdüren Sony, PhoneArena'nın haberine göre 2016 yılının Ocak ayında Xperia Z5 sahiplerini Android 6.0 güncellemesi ile kavuşturacak.

Bu tür büyük Android güncellemelerini erken yapan firmalar müşterilerini mutlu ederken, yaptıkları bu iş ile marka değerlerini de arttırıyor ve genellikle piyasaya sürdükleri bir sonraki telefonun daha çok satılmasını sağlıyorlar.

Android 6.0 ile birlikte gelen yeni özelliklere kavuşacak olan Xperia Z5 sahipleri, pil tasarrufu başta olmak üzere pek çok yenilik ile karşılaşacak. Android 6.0'ı merak ediyor musunuz?

YORUMLAR