Yabancı Uyruklu Türk Üniversitesi Mezunlarına Büyük Kolaylık

Yabancı Uyruklu Türk Üniversitesi Mezunlarına Büyük Kolaylık

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının (YTB) Türkiye'de eğitim almış öğrencilere yönelik hazırladığı Türkiye Mezunları Web Sitesi isimli proje bugün itibarıyla kullanıma açıldı. 

Her yıl Türk üniversitelerinden mezun olan binlerce yabancı uyruklu öğrencinin işini kolaylaştırmak için harekete geçen Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), turkiyemezunlari.gov.tr uzantınlı internet sitesi üzerinden bu mezunları yönlendirecek yeni bir sistemi hayata geçirdi.  İnternet sitesinin Türkiye'de okuyup hayatlarına burada devam etmek isteyenler için iş ilanları, etkinlik haberleri ve çeşitli haberler sunacağı da açıklandı. 

Türkiye’de eğitim almış mezunlara bir araya gelebilecekleri dinamik ve interaktif bir platform sunan YTB'nin, mezunların Türkiye'de kurdukları bağları daha da kuvvetlendirmelerine imkan sağlamaya çalışacağı da yapılan açıklamalar arasında kendisine yer buldu. 

Türkiye'de okuyup mezun olan öğrencilerin Türk dili ve kültürü ile bağlanlarının devam etmesi ve Türkiye'de iş hayatına atılmalarının önemi tekrar tekrar belirten YTB, internet sitesinin halihazırda Türkiye'de okumaya devam eden öğrencilere de hitap ettiğini söyledi. 

Öğrenciler, "www.turkiyemezunlari.gov.tr" adresinden üyelik kaydı oluşturarak ilgili güncel haber ve duyuruları takip edebilecek, kariyer imkanlarından yararlanabilecek. Ayrıca FacebookTwitter ve Instagram uygulamalarında “TurkeyAlumni” kullanıcı adıyla yer alan Türkiye Mezunları hesaplarında da ilgili ilan ve duyuruların paylaşımı yapılıyor.

Türkiye Teknoloji Takımı Japonya'dan Ödüllerle Döndü

Huawei, Türkiye Pazarında Gözünü Zirveye Dikti

Türkiye Düşündüğünüz Kadar Tembel Değil

YORUMLAR