Yağmur Habercisi 150 Bin Dolarlık Kol Saati

Yağmur Habercisi 150 Bin Dolarlık Kol Saati

Günümüzde teknoloji denildiğinde genelde aklımıza elektrikle çalışan cihazlar gelmektedir ama bazen öyle bir cihaz karşımıza çıkar ki yüksek teknoloji için elektrik enerjisinin gerekli olmadığını bizlere hatırlatır.

Bu noktada bizlere az önce bahsettiğim durumu hatılarlatan cihazlardan birisi de dünya üzerinde sadece 110 adet üretilmiş olan Breva Genie 01 mekanik saattir.

110 adet üretilmiş olmasının sebebiyse aslında çok ama çok basittir. Bir kol saatine göre oldukça pahalı bir saat olan Breva Genie 01 neredeyse orta seviye iki arabanın maaliyetinden daha pahalıdır.

Saatin piyasa satış fiyatı şu an ki döviz kurlarına göre 150.000 Dolar veya 115.900 Euro'dur. Aynı teknik özelliklere sahip olan bir saate 200 dolar gibi bir ücret karşılığında da sahip olabileceğiniz düşünüldüğünde; "Neden bu kadar pahalı?" sorusu aklınıza gelebilir.

Bu ikileme cevapsa Breva Genie'nin toplamda 405 adet parçanın birleştirilmesiyle oluşması ve tamamen mekanik olmasıdır. Saati oluşturan 405 adet bileşenin her biri bir sanat eseri değerinde ve el yapımıdır.

Hava basıncını ve hava durumunu göstermenin dışında yağmurun yağacağını bile haber verebilen bu mekanik kol saatine kim sahip olmak istemez ki?

Hala gündemde olan akıllı saat haberlerinin arasında ben hala bir saatin yapması gereken şeyin zamanı göstermek olduğunu düşünüyorum ve bu noktada klasiklerden vazgeçilmemeli diyorum. Peki böyle bir saat için bu kadar para verilir mi? orası gerçekten soru tam bir soru işareti.

LG de Akıllı Saat Üretecek mi?

YORUMLAR