Yahoo 12 Servisini Kapatıyor

Yahoo 12 Servisini Kapatıyor

Yahoo içerisinde son zamanlarda gelişen olaylar, internet kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor. Bilindiği üzere birçok satın alma işlemi gerçekleştiren şirket, Tumblr gibi köklü siteleri satın almasının dışında, yeni yeni isim yapmaya başlayan farklı birçok internet sitesinin de satın alım işlemlerini gerçekletirdi. Tüm bu satın alım işlemlerinin farklı amaçlar doğrultusunda gerçekleştiğini söylemek mümkün ve Yahoo'nun hala satın almak istediği bir video paylaşım sitesinin olduğu da bilinmekte.

Ayrıca kullanıcı deneyimini geliştirmek için sahip olduğu ürünlerin ve servislerin de sürekli olarak kalitesini arttırmaya çalışan şirket, tüm bu satın alma ve geliştirme işlemlerini yaparken, anlaşılan o ki artık eskidiğini düşündüğü ve gereksiz olarak gördüğü birçok servisini kapatma kararı aldı. Konuyla ilgili Yahoo tarafında açıklama yapan Jay Rossiter "Sahip olduğumuz projelerin bir kısmını sonlandırarak, elimizde olan yeni projelere odaklanmak ve ortaya mükemmel projeler çıkarmak istiyoruz." sözlerine yer verdi.

Bu noktada ilk baltalanacak olan projeler arasında Yahoo! Axis, Browser Plus ve Citizen Sports servisleri yer alıyor. Temmuz ayı içerisinde Altavista arama motorunun da aralarında bulunduğu beş servisi daha sonlandırılacağını açıklayan şirket, Altavista arama motoru yerine alternatif olarak Yahoo Search ile yoluna devam edecek gibi görünüyor.

Son olarak Eylül ayı içerisinde de Yahoo! Local API ve Term Extraction API gibi servislerini kapatacağını duyuran şirket, böylece servis kapatma sezonunu katapmış olacak.

Kapatılacak olan tüm servisleri, kapanma tarihlerini ve ayrıntılarını görmek için Yahoo'nun resmi Tumblr hesabı üzerinde yaptığı açıklamaya göz atabilirsiniz.

Origin Sistemi Değişecek

YORUMLAR