Yahoo 20 Yaşında!

Yahoo 20 Yaşında!

Bilgisayarlarımızda Windows 95 yüklüyken varolan ilk web servis sağlayıcılarından bir tanesi olan Yahoo 20 yaşına girdi. Eski günlerini mumla arayacak halde olmasada eskisine göre çok daha güçsüz olan Yahoo, geçtiğimiz yıl bir çok hamle ve atak yapmasına rağmen 2015'in ilk aylarında sessiz kalmayı yercih etti.

20 yıllık süreyi geride bırakan Yahoo, internet aleminin dev çınarlarından bir tanesi. 2000'li yıllara girdiğimizde en büyük rakibi Google ile yarışa giren fakat bu yarıştan mağlup ayrılan Yahoo, eskiden olduğu kadar popüler değik fakat yinede çok büyük bir firma. Özellikle ülkemizde kullanıcı sayısı çok azalan Yahoo, yıllar geçtikte her ülkede aynı şekilde kullanıcı kaybetti.

Geçtiğimiz seneye kadar şirkete gelen CEO'ların bile ürettiği çözümlerin işe yaramadığı Yahoo, bir önceki sene eski Google çalışanı olan Marissa Mayer'i CEO yaptıktan sonra işler yoluna girmeye başladı. Marissa Mayer yaptığı hamleler ile Yahoo'nun hareketlenmesine sebep olurken, uzun yıllardan sonra şirket yeniden umutlandı. Özellikle satın almalara ayrılan büyük bütçeler ile bir çok firma satın alan Yahoo, şu an sessiz fakat bir çok planlarının olduğunu tahmin etmek zor değil.

Bizde adettendir yeni yaşına girene iyiki doğdun denir. O yüzden "İyiki Doğdun Yahoo" diyorum. Önümüzde internet ile birlikte geçireceğimiz çok fazla yıl olduğunuz varsayarsak, Yahoo'nun da bu süre boyunca bize eşlik etmesini temenni ediyorum. Yahoo kullanıcısı olun yada olmayın Yahoo hakkındaki görüşlerinizi bize aşağıdaki yorum bölümünden iletebilirsiniz.

League of Legends'ı Arkadaşlarınız ile Birlikte Oynayın, Ödülleri Kapın!

YORUMLAR