Yahoo 4.83 Milyar Dolara Verizon'a Satıldı

Yahoo 4.83 Milyar Dolara Verizon'a Satıldı

Son günlerde zor zamanlar yaşayan Yahoo, sonunda kendine yeni bir sahip bulma arayışına girmişti. Yaklaşık 2 haftadır satılması gündemde olan efsanevi şirket alıcısıyla anlaştı ve çekirdek faaliyetlerini sattı. Amerikalı iletişim devi Verizon Communications'a 4.83 milyar dolara satılan Yahoobu yılın ikinci çeyreğinde 440 milyon dolar zarar ettiğini duyurmuştu.

Bir zamanlar internetin en yüksek değere sahip şirketlerinden olan Yahoo hakkında bu yılın ikinci çeyreğinde ettiği zararın ardından satılacak iddiaları dolaşmaya başlamıştı. Kısa süren görüşmelerin ardından Amerika'nın teknoloji devleri arasında gösterilen Verizon Communications, Yahoo'nun araştırma ve reklam işlemlerini 4.83 milyar dolara satın aldığını duyurdu.

Yahoo Satıldı, Marissa Mayer Kazandı

İnternet dünyasında beklentileri karşılayamayan Yahoo, geçtiğimiz dönemde CEO değişikliğine gitmiş ve Marissa Mayer göreve gelmişti. Yapılan tüm girişimlere rağmen bir türlü çıkış yapamayan şirket, Facebook ve Google'ın dev yatırımlarının altında ezilmişti. Son çare olarak satışa çıkarılan Yahoo bugün itibariyle amacına ulaştı ve konumuna göre iyi bir paraya çekirdek faaliyetlerini sattı.

Bu satıştan en çok kazanacak isim ise Marissa Mayer olacak gibi görünüyor. Zira geçtiğimiz dönemde sızdırılan belgelerde Yahoo CEO'su Mayer şirketi satmayı başarır ve kovulursa 37 milyon dolarlık bir tazminat alacak. Marissa Mayer daha önce Google'ın sözcüsü ve üst düzey yöneticisi olarak görev yapmıştı.

Yahoo 5 Milyar Dolara Verizon'a Dahil Olabilir

YORUMLAR