Yahoo, Blink! Mesajlaşma Uygulamasını Satın Aldı

Yahoo, Blink! Mesajlaşma Uygulamasını Satın Aldı

Yahoo'nun Marissa Mayer önderliğinde gerçekleştirdiği satın almalar tüm hızıyla devam ediyor ve şirketin yeniden ayağa kalkabilmesi için gerekli olan operasyonlar hiç durmadan gerçekleştiriliyor. En son Tumblr'ı satın alması ile dikkatleri üzerine çeken Yahoo, şimdi de Blink! mesajlaşma uygulamasını satın alarak bir kez daha bizleri şaşırttı.

Blink, Snapchat gibi kendi kendini yok edebilen mesajlar gönderebilmenizi sağlayan bir mesajlaşma uygulaması ve son zamanlarda giderek daha fazla kullanıcıya ulaşıyordu. Kolay kullanımı ve ücretsiz olmasıyla dikkatleri üzerine çeken uygulamayı denemek isterseniz aşağıda yer alan indirme bağlantılarını kullanabilirsiniz:

Blink ekibi tarafından gerçekleştirilen açıklama şu şekilde:

"13 Mayıs 2014 itibariyle Blink'in Yahoo'ya katılacak olmasını duyurduğumuz için heyecanlıyız. Blink'i insanların daha özgür ve dürüst bir şekilde mesajlaşabilmesi, gerçek hayatta olduğu kadar serbest olabilmeleri için ürettik. Blink'in vizyonunu Yahoo'ya da aktarmamızı sağlayacak imkanların ortaya çıkmasını dört gözle bekliyoruz."

Henüz Yahoo'nun Blink ile ne yapacağı belli değil ancak muhtemelen yeni bir mesajlaşma uygulamasına el atmak isteyen Yahoo, Blink ekibinin deneyimini kendi uygulaması için de kullanacaktır. Ayrıca son günlerde mobil dünyaya sıkı bir giriş yapma hazırlıklarında olan Yahoo, tüm imkanlarını elinden geldiğince genişletmeye çalışacaktır.

YORUMLAR