Yahoo, Çok İstediği Video Platformu Screen'i Mecburi Olarak Kapattı!

Yahoo, Çok İstediği Video Platformu Screen'i Mecburi Olarak Kapattı!

Yahoo'nun uzun bir süredir aktif halde tuttuğu fakat her geçen gün şirkette zarara yol açan platform Screen kapatıldı. Belki de Google kullanıcıların ilk kez duyduğu bu servis Yahoo'nun oldukça istediği bir projeydi.

Yahoo Screen üzerinden kullanıcılar çeşitli videolara ve televizyon programlarına ulaşabiliyorlardı. Bu sayede ücretsiz bir şekilde video izlenebiliyor ve Yahoo'da bu işten para kazanıyordu. Aslına bakarsanız arama motorunun para kazanması gerekirken aksine kaybediyordu. İşte bu yüzden kriz masası oluşturan Yahoo yönetim kurulu Screen platformunu kapatma kararı aldı.

Yahoo Screen ile Netflix ve Youtube gibi popüler platformlardan kullanıcı kazanmak isteyen şirket, bu planını tutturmak için yıllarca uğraştı. Kullanıcılar ise sebebi belli olmayan bir şekilde Yahoo'nun video servisinden uzaklaşmaya başladı. Zaten finansal işleri yolunda gitmeyen Yahoo'da artık maddi kayıp vermek istemiyor. Son dönemlerde para açısından oldukça sıkıntı yaşayan Yahoo’nun bir an önce karaya çıkması gerekiyor.

Bu arada Yahoo Screen'in Android ve iOS uygulamaları da mağazadan kaldırıldı. Yani video platformunun artık geri dönüş şansı kalmadı. Yahoo'nun Screen servisine girmeye çalıştığınızda ise ana sayfaya yönlendiriliyorsunuz.

Yahoo Messenger Mobil ve Web Platformunda Tamamen Yenilendi

Yahoo Mail Uygulaması Artık Gmail Hesabını Destekliyor

YORUMLAR