Yahoo'dan Mesajlaşma Uygulaması: Squirrel

Bir süre önce kullanıcı güvenliğiyle gündeme gelen ve pek çok kullanıcısının güvenliğini koruyamayan Yahoo, yepyeni bir mesajlaşma uygulaması geliştirdi. Şimdilik mobil pazara açılmayan bu uygulamanın adı ise Squirrel. Squirrel, kendine özgü bazı özellikleriyle dikkat çekiyor.

Milyonlarca kullanıcısının bilgilerini sızdıran ve güvenlik konusunda büyük sorunlar yaşayan Yahoo, bu alandaki Google, Opera gibi rakiplerinden büyük derecede geriye düşmüştü. Ancak artık bu konuda sıkıntı yaşamadığı söylenen Yahoo, yeni mesajlaşma uygulamasının şifreleme reklamını yapmıyor. Yalnızca bazı özellikleriyle ön plana çıkan Squirrel'de konulara göre sohbet odaları oluşturabilir, arkadaşlarınızla sohbet edebilir ve özel sohbetler için gizli odalar kurabilirsiniz.

Özellikle oyuncular tarafından yoğun ilgi gören Discord'un mobil sürümü olmak isteyen Squirrel, bu anlamda klasik bir mesajlaşma uygulaması değil. Belirli kullanıcılara hitap edeceği söylenen uygulama, şimdilik erişime kapalı durumda. Yani size ulaştırılan davet mesajıyla indirebildiğiniz uygulamanın yakın zamanda Play Store'da ve App Store'da indirilebilir hale gelmesi bekleniyor.

Ayrıca sohbet gruplarında çok kolay bir şekilde etkinlik oluşturulabiliyorken aynı zamanda kullanıcılara mesajlara tek dokunuşla tepki verme şansı da tanınmış durumda. Yani diğer sohbet uygulamalarına kıyasla daha çok reaksiyona girebildiğiniz Squirrel'in Android'de 13MB, iOS'ta ise 73MB olduğu söyleniyorken Android 5.1 ve üstünde çalıştığını da belirtmek gerekiyor.