Yahoo Kullanıcılarının Şifreleri Çalındı

Yahoo Kullanıcılarının Şifreleri Çalındı

Son dönemde artan şifre çalınması eylemlerinin bir yenisi bu kez Yahoo’nun başına geldi. Yahoo Voice servisini kullanan 453 bin Yahoo kullanıcısına ait şifreler ele geçirildi.

D33D isimli korsan grubun gerçekleştirdiği eylem, Yahoo Voice servisini kullanan 453 bin kullanıcıya ait şifrelerin ele geçmesiyle son buldu. Yahoo’nun gizlilik ve güvenlik konusundaki açığını ortaya koymayı hedeflediklerini ifade eden grup, saldırıyı da bu amaca yönelik gerçekleştirdiklerini dile getirdiler. Korsan grup, kendilerine ait bir internet sitesi üzerinden elde ettikleri tüm şifreleri kamuya açtı. Bununla birlikte korsanlar, Yahoo’nun hizmetleri ve sunucuları başta olmak üzere bazı konuları hedef alan iddialar içeren cümleler yayınladılar.

Uzmanlara göre SQL injection yöntemini kullanan korsanlar, Yahoo’nun güvenlik açısından zayıf olduğu öne sürülen Yahoo Voice servisini hedef aldılar. TrustedSec isimli yabancı bloga göre ise saldırganlar, Associated Content isimli hizmet üzerinden bu bilgileri ele geçirdiler.

Yahoo kullanıcılarının, Google Voice servislerini kullansalar da kullanmasalar da şifrelerini kısa sürede değiştirmeleri ve güvenlik ayarlarını gözden geçirmeleri şiddetle tavsiye ediliyor.

YORUMLAR