Yahoo Mail Uygulaması Artık Gmail Hesabını Destekliyor

Yahoo Mail Uygulaması Artık Gmail Hesabını Destekliyor

Yahoo Mail uygulaması, geçtiğimiz haftalarda tabiri caizse bomba gibi bir geri dönüş yapmıştı ve hem kullanım özellikleri anlamında çok sayıda yeniliği içerisinde barındırıyordu hem de Yahoo haricindeki hesapların da eklenmesine izin verdiği için daha fazla kullanıcıyı kendine çekmeye başlamıştı. Bu konudan Yahoo Mail Uygulaması Bomba Gibi Bir Dönüş Yaptı! adlı haberimizde sizlere bahsetmiştik.

Ancak Yahoo Mail’de gerçekleştirilen bu güncellemelerin büyük bir eksiği vardı: Gmail. Maalesef uygulamaların Gmail desteği sunmaması ve dünyada en çok kullanılan e-posta servisinin ise bizahiti bu servis olması, kullanıcıların Yahoo Mail uygulamasına olan talebini biraz düşürüyordu. Fakat aradan geçen haftalarda Yahoo’nun aklı başına gelmiş olacak ki desteklenen servisler arasına Gmail’i de eklemeyi uygun görmüş.

Yahoo Mail’e eklediğiniz Gmail hesabınızla artık tüm e-postalara ulaşma, ekleri gönderme ve alma, e-posta yazma gibi tüm işlemlere kolayca erişebileceksiniz. Özellikle de Gmail’in kendi e-posta uygulamasını yetersiz bulanların bir de Yahoo Mail’e artık göz atmalarının vaktinin geldiğini düşünüyorum.

Yahoo Mail’in en çok dikat çeken yanı, şifresiz bir şekilde giriş yapabilmenize izin vermesi ve hesap anahtarı denilen bir yöntemden faydalanması. Böylelikle e-mail hesabınızın devamlı olarak açık kalmasına engel olabiliyor, ancak her girdiğinizde karmaşık şifreler girme zorunluluğundan da kurtuluyorsunuz.

Aşağıdaki bağlantıları kullanarak Yahoo Mail’e hemen erişebilirsiniz.

YORUMLAR