Yahoo Mail Uygulaması Bomba Gibi Bir Dönüş Yaptı!

Yahoo Mail Uygulaması Bomba Gibi Bir Dönüş Yaptı!

Yahoo Mail uygulaması, ülkemizde çok fazla popülerlik kazanamamış olsa da dünya çapında oldukça popüler e-posta uygulamaları arasında yer alıyor. Yahoo'nun Android ve iOS platformlarında yer alan uygulamasında gerçekleştirdiği son yenilikler ise kullanıcıların beğenisini kazanmasına yardımcı olacaktır.

Yeni Yahoo Mail uygulamasının en dikkat çeken yanı, artık diğer e-posta servislerinin kullanımı için de destek sunması. Böylelikle Yahoo haricinde bir e-posta hizmetinden faydalanıyorsanız, o hizmetin maillerini de Yahoo Mail uygulaması içerisinden kullanabiliyorsunuz. Ancak kötü bir haberimiz var: Gmail desteği mevcut değil. Şimdilik sadece Yahoo, kişisel Outlook hesapları, Hotmail ve AOL hesapları konusunda destek sunan uygulamanın ilerleyen sürümlerinde Gmail olacak mı bilinmiyor.

Karşımıza çıkan bir diğer yenilik ise, Facebook, LinkedIn ve Twitter hesaplarınızla bağlanarak size e-posta gönderen kişilerin profil fotoğrafları, kontak bilgileri gibi bilgilerini gösterebilmesi. Hatta Flickr hesaplarından bile fotoğraf çekebilen uygulama, hangi postanın kimden geldiğini anlamanız için gereken tüm imkanları sunuyor.

Hızlı ve kullanışlı bir arayüze sahip olan yeni uygulama, e-postaların içerisinde gönderilen eklerin de direkt olarak postanın içerisinde görüntülenmesine artık izin veriyor. Böylece her defasında eklentileri görüntülemek için o dosyayı önce mobil cihazınıza indirme zorunluluğundan kurtuluyorsunuz.

Yahoo Mail'in güncellemeye damga vuran özelliği ise artık şifre kullanmanıza gerek kalmaması. E-posta hesabınıza giriş yapmak istediğinizde, Android ya da iOS cihazınıza bir bildirim geliyor ve bu bildirimi algılayan uygulama hemen hesabınıza giriş yapıyor. Elbette bu iş için öncelikle mobil cihazınızın kimliğini Yahoo'ya kayıt etmeniz gerekiyor. Klasik koruma yöntemlerini sevenler ise yine eskiden olduğu gibi şifre kullanımına devam edebiliyorlar.

Yahoo Mail'i mobil cihazlarınızda kullanmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

YORUMLAR