Yahoo Maps Servisini de Kapatıyor

Yahoo Maps Servisini de  Kapatıyor

Yahoo 8 senedir hizmet veren önemli bir servisini daha kapatmaya karar verdi. Yahoo Maps Haziran ayı sonunda kullanıcılarına veda edecek.

Yahoo, uzuz süredir pek çok servisini aralıklarla kapatıyor. Messenger ve bazı Yahoo Mail servislerinden sonra şimdi de sıra Yahoo Maps’a geldi.

8 yıl önce servis vermeye başlayan Yahoo Maps Haziran ayı sonunda kapatılacak ancak tümden ortadan kalkmayacak. Yahoo arama motoru ve Flicker gibi hizmetler Yahoo Maps desteğini almaya devam edecekler. Yahoo’dan yapılan açıklamaya göre, bu servis için kullanılan kaynaklar yeni ve daha güncel servislere aktarılacaklar. Bu durumun finansal ve iş gücü olarak yeni servislere fayda sağlayabileceği de belirtildi.

Ancak geçen yıldan bu yana Yahoo’nun kapattığı servislerin yerine yeni ve akılda kalıcı yeni bir servis de eklenmiyor. Servis kapatmak neredeyse Yahoo’nun asli görevi olmuş durumda. 1995 yılında hizmete başlayan Yahoo, o tarihten bu yana tam 60 servisi kapatmış. 20 senelik internet tarihi olan Yahoo'nun bu durumu internet dünyasında endişe ile izleniyor.

Yahoo 20 Yaşında!

Yahoo 12 Servisini Kapatıyor

Şifrenizi mi Unuttunuz? Canınızı Sıkmayın, Yahoo Var

YORUMLAR