Yahoo Messenger Mobil ve Web Platformunda Tamamen Yenilendi

Yahoo Messenger Mobil ve Web Platformunda Tamamen Yenilendi

Yahoo’nun yenilenen mobil uygulamalarına bir yenisi daha eklendi. Webden ve mobilden erişilebilen Yahoo Messenger uygulaması hem arayüz hem de işlevsellik olarak yenilendi.

2012’de Yahoo CEO’su olarak görev yapmaya başlayan Marissa Mayer’in Yahoo’da değiştirdiği ilk şey mobil uygulamaların modernize edilmesiydi. Bunun için onlarca mühendis alındı ve Weather, Flickr ve Mail, Tumblr gibi sıklıkla kullanılan uygulamalar baştan aşağı yenilenmiş olarak karşımıza çıkarıldı. Uygulama mağazasından geri çekilen Yahoo Messenger uzun bir aranın ardından tamamıyla yenilenmiş olarak mağazaya geri döndü. İsim değişikliği yapılmadı ancak gerek görünüm olarak gerekse de kullanılabilirlik olarak bambaşka bir mesajlaşma uygulaması karşımızda diyebiliriz.

Yahoo hesabı gerektiren ücretsiz anlık mesajlaşma uygulaması Yahoo Messenger ile WhatsApp, Facebook Messenger ve diğer mesajlaşma uygulamalarında olduğu gibi telefon numarasıyla giriş yapılarak kişi ekleme ile uğraşmadan doğrudan sohbete başlamak mümkün. Yenilenen Messenger’da Tumblr aracılığıyla animasyonlu GIF arama ve paylaşma, çok sayıda yüksek çözünürlükte fotoğrafı anında paylaşmak, mesajı istenilen zamanda geri almak mümkün. Çevrimdışı mod seçeneği de sunan Messenger’a web tarafında Yahoo Mail’den erişmek mümkün.

Yahoo Görsel Aramalarında Artık Flickr'da Söz Sahibi

YORUMLAR