Yahoo Microsoft'un Bing'i ile Bağlantısını Koparmak İstiyor

Yahoo Microsoft'un Bing'i ile Bağlantısını Koparmak İstiyor

Yahoo'nun geçmiş yıllardaki büyüklüğünden ve konumundan eser kalmamış olsa da hala en büyük internet şirketleri arasında yer aldığı kesin. Son dönemlerde Microsoft'un arama motoru Bing ile bir ortaklık gerçekleştiren Yahoo, böylece kendi üzerinden yapılan aramalarda Bing arama motorunun sonuçlarını gösteriyordu.

Adı verilmeyen bir Yahoo çalışanının The Wall Street Journal'a verdiği bilgilere göre, Yahoo Microsoft ile olan web araması işbirliğini sonlandırmak için çeşitli yollar arıyor ancak şimdiye dek bu konuda başarılı olabilmiş değil. Eski Google çalışanı ve şimdilerde Yahoo'nun CEO'luğunu yapan Marissa Mayer'in geçtiğimiz sene iş başına geldikten sonra Microsoft ile olan bağları koparmak için çalışmalara başladığı ancak Microsoft'un bu konuya pek sıcak yaklaşmadığı da adı belirtilmeyen çalışan tarafından açıklandı.

Marissa Mayer'in bu ilişkiyi sonlandırmak istemesinin en büyük nedenlerinden birisi, Yahoo'nun arama başına Bing'den elde ettiği gelirin, kendi arama ve reklam sistemini kullanırken elde ettiği gelirlerden bile düşük olması olarak gösteriliyor.

CEO olduktan sonra Yahoo'da köklü değişiklikler gerçekleştiren Marissa Mayer'in şirket karlılığını arttırma yönündeki çabaları uzun süredir devam ediyor ve bu konuda başarılı bir CEO olarak görülüyor. Bing ile olan bu bağlantının nasıl sona erdirileceğini ise çok yakında göreceğiz.

Samsung 28 milyar dolarlık nakite sahip

YORUMLAR