Yahoo Qwiki'yi Satın Aldı

Yahoo Qwiki'yi Satın Aldı

Yahoo son zamanlarda yaptığı satın alma işlemlerine bir yenisini Qwiki'yi alarak gerçekleştirdi.

Iphone uygulaması olarak ortaya çıkan Qwiki, resimlerinizi, müziklerinizi ve videolarınızı otomatik olarak kısa filmlere çevirmeye yarıyor.

Yahoo böylece son dönemde blog servisi olan Tumblr ve Iphone için fantazi spor uygulaması olan Bignoggins'den sonra 3.alımını gerçekleştirmiş oldu.Yahoo rakipleri Facebook ve Google'a kaptırdığı reklamcıları ve kullanıcları bu şekilde geri almaya çalışıyor.

Yahoo yaptığı açıklamada Qwiki için ödenilen ücreti açıklamadı fakat bir teknoloji bloğundaki habere göre yahoo'nun yaptığı ödeme 40 - 50 milyon $ arasında olduğu söyleniyor.Yahoo, Qwiki'ye yapılan desteğin artıcağını ve Qwiki takımının New York City'de bulunan Yahoo ofisine  taşınacağını açıkladı.

İnternet piyasasının ilklerinden ve en hızlı büyüyenlerinden biri olmasına rağmen yahoo son yıllarda Google ve Facebook olan rekabetin artmasıyla birlikte çok çalışmasına rağmen geride kaldı diyebiliriz.

2012 yılından günümüze kadar olan süreçte yahoo Alike, Stamped, Snip it gibi uygulama ve firmaları satın alarak bünyesini genişletti , fotoğraf paylaşım hizmeti olan Flickr yeniden dizayn edilerek kullanıcılara 1TB büyüklüğünde ücretsiz bellek kullanımı hizmetini sundu.

Ubisoft Hacklendi

YORUMLAR