Yahoo Resim Tanıma Şirketi IQ Engines'ı Satın Aldı

Yahoo Resim Tanıma Şirketi IQ Engines'ı Satın Aldı

Yahoo'nun neredeyse her hafta bir şirket satın alma haberi ile karşımıza çıkması son zamanların en ilginç durumları arasında yer alıyor. Şirketin Marissa Mayer ile birlikte agresif bir satın alma trendine girmesi teknoloji sektöründen pek çok kişiyi şaşırtmıştı. Zira Yahoo'nun bu kadar parası olduğuna dair kimsenin bir fikri yoktu ancak şirket bir yandan satın almalarına devam ederken bir yandan da dünyanın en çok ziyaret edilen web sitesi ünvanını geçtiğimiz hafta Google'dan almayı başardı.

Bu satın almalardan sonuncusu ise IQ Engines adlı firma oldu ve özellikle resim, fotoğraf tanıma teknolojisi üzerine çalışmalar gerçekleştiren şirketin Yahoo ekibine katılacağı IQ Engines tarafından onaylandı. Bu satın almanın Flickr'ı geliştirmek isteyen Yahoo için oldukça faydalı olacağı şimdiden görülebiliyor. Çünkü Flickr her ne kadar çok geniş bir fotoğraf arşivine sahip olsa da site içerisinde aradığınızı bulabilmek çok büyük bir hengame haline gelmiş durumda.

Bu satın almanın site içerisindeki fotoğraf organizasyonunu ve arama fonksiyonlarını geliştireceğine hiç şüphe yok. Eylül ayında yeni logosunu da tanıtacak olan Yahoo'nun yaşadığı bu inanılmaz dönüşümün meyvelerini görmeyi merakla bekliyoruz.

Instagram ilk şirket satın almasını gerçekleştirdi

YORUMLAR