Yahoo Verimlilik Uygulaması Astrid'i Satın Aldı

Yahoo Verimlilik Uygulaması Astrid'i Satın Aldı

Yeni CEO'su Marissa Mayer yönetiminde şirket, servislerini genişletmek için çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Bu noktada çoklu platformda büyümeyi hedefleyen Yahoo'nun son hamlesi Astrid'i satın almak oldu.

Android ve iOS platformları üzerinde çalışabilen ve verimlilik kategorisi altında yer alan popüler uygulama kullanıcıların kendilerine yapılacaklar listesi oluşturmalarına ve görevler atamalarına izin vermekte. Ayrıca Google Takvim ile entegre olarak çalışma ve başka kullanıcılara görev atayabilme gibi özellikleri Astrid'i ön plana çıkarmakta.

Astrid şirket CEO'su ve kurucularından olan Jon Paris bir blog yazısında yaptığını açıklamayla şirketin Yahoo'nun mobil ekibine "Dünyanın günlük alışkanlıklarını daha ilham verici ve eğlenceli yapmak" için katıldıklarını açıkladı.

Mevcut kullanıcılar 90 gün boyunca daha servisi kullanmaya devam edebilecekler ancak bu zaman zarfı içerisinde yeni kullanıcılar için ücretli üyelik verilmeyecek. Ayrıca daha önceden yıllık üyelik satın almış olan kullanıcıların sanırım Yahoo tarafından para iadesini beklemeleri gerekecek.

Şu an için net bir bilgi olmasa da kullanıcıların uygulama üzerinde yer alan verilerini indirmeleri için kendilerine bir seçenek sunulmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Yahoo tarafında gerçekleşen Astrid satın alma işlemi, Yahoo acaba Google'ın not alma servisi Keep'e rakip olmak mı istiyor sorularını da beraberinde getirdi. Ortaya çıkan bu soruyla ilgili Yahoo'nun cevabının ne olacağını merakla bekliyoruz.

Nisan Ayı Android Kullanım İstatistikleri

YORUMLAR